Przejdź do treści

Śnieżyce i intensywne opady mokrego śniegu nad Polską. Załamanie pogody za sprawą niżu Valerie (Denise). Aktualizacja

Śnieżyce i intensywne opady mokrego śniegu nad Polską. Załamanie pogody za sprawą niżu Valerie (Denise). Aktualizacja

śnieżyce, śnieżyce,intensywne opady mokrego śniegu,denise

24.11 07:00 Silne opady śniegu w Polsce centralnej i wschodniej.

Strefa opadów rozciąga się w Polsce południowo wschodniej. Na drogach bardzo niebezpiecznie.

śnieżyce, śnieżyce,intensywne opady mokrego śniegu,denise

23.11 19:00 Ślisko pod Lublinem

Ilość opadów wzrasta. Bardzo trudna pogoda zaczyna panować w okolicach Lublina, gdzie pada marznący deszcz. Lokalnie jest bardzo ślisko.

23.11 9:00 IMGW aktualizuje prognozowane ostrzeżenia.

IMGW aktualizuje prognozowane ostrzeżenia. Dla woj. podkarpackiego, lubelskiego i mazowieckiego dodano ostrzeżenia przed silnymi opadami śniegu.

Śnieżyce i intensywne opady mokrego śniegu – przyczyny.

W poniedziałek nad basenem Morza Śródziemnego zaczął tworzyć się niż o imieniu Denise. Niż ten bardzo szybko pogłębił się i na moment pisania tego artykułu przynosi gwałtowne ulewy, wichury w północnych i środkowych Włoszech, w Słowenii, Chorwacji, Albanii, Czarnogórze. Generalnie na zachodzie Półwyspu Bałkańskiego.

Co bardzo istotne niż ten rozpoczyna wędrówkę w kierunku północno wschodnim. To spowoduje załamanie pogody w Europie Środkowej oraz również w Polsce.

Wejście niżu w środę po południu.

Niż do nich zacznie oddziaływać na południowo wschodnią Polskę w środę po południu. W województwach małopolskim oraz podkarpackim pojawią się na początku opady deszczu, które będą marznące. W kolejnych godzinach zamienią się one w opady mieszane i mokrego śniegu.

Rozbudowa strefy opadów śniegu.

Strefa opadów śniegu będzie z godziny na godzinę się powiększać, a ilość spadającego śniegu będzie coraz większa. Na ten moment jeszcze są rozbieżności w wyliczeniach modeli numerycznych. Jeśli chodzi o wielkość tej strefy oraz wektor jej przemieszczania najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest rozbudowa strefy od strony wschodniej. W środę późnym wieczorem obejmie ona północ województwa podkarpackiego, województwo lubelskie, południe województwa mazowieckiego, oraz województwo świętokrzyskie i północ województwa śląskiego.

Pogoda w czwartek przed południem

W czwartek Niż nadal będzie oddziaływał na wschodnią i centralną część Polski. Strefa opadów śniegu obejmie północ województwa lubelskiego, województwo podlaskie, prawie całe województwo mazowieckie, województwo łódzkie, południe województwa kujawsko pomorskiego, województwo śląskie oraz województwo małopolskie. Natomiast na krańcach południowo wschodnich będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Będą występować mgły.

Blokada przemieszczania się niżu

W czwartek po południu, niż zostanie niejako zablokowany na wysokości województwa lubelskiego. Spowoduje to, że strefa opadowa niemal będzie stacjonarna. Lokalizacje gdzie będzie padać, znajdziecie w naszym materiale video.

Piątek – poprawa pogody

Poprawa pogody nastąpi w piątek. Wtedy to strefy opadowe związane z niżem dni zaczną zanikać. Padać może jedynie deszcz na krańcach południowo zachodnich oraz śnieg na krańcach południowo wschodnich i północno wschodnich.

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.