Przejdź do treści

Śnieżyce i intensywne opady śniegu w nadchodzących godzinach. Dynamiczny niż i efekt morza. IMGW wydało ostrzeżenia.

Śnieżyce i intensywne opady śniegu w nadchodzących godzinach. Dynamiczny niż i efekt morza

IMGW wydało ostrzeżenia.

śnieżyce, śnieżyce,intensywne opady śniegu
Reklama

IMGW wydało ostrzeżenia

IMGW wydało ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu dla Polski północni zachodniej.

Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm, lokalnie 15 cm.

śnieżyce, śnieżyce,intensywne opady śniegu

Śnieżyce i intensywne opady śniegu – przyczyny.

Już teraz widzimy na mapach, że mamy na Pomorzu Efekt Morza. Przechodzą tam komórki konwekcyjne dające opady śniegu. Polska znajduje się jeszcze w oddziaływaniu wyżu znad Skandynawii. Jednak w najbliższych godzinach sytuacja się zmieni.

W najbliższych godzinach w okolicach Zachodniego Pomorza utworzy się niż o imieniu USCHI. Spotęguje on efekt morza. I sprowadzi lokalnie bardzo silne opady śniegu w północno zachodniej części Polski. Nie wykluczamy śnieżyc oraz bardziej wypiętrzonych chmur konwekcyjnych dających opady krupy śnieżnej. Taka sytuacja utrzyma się do niedzielnego poranka.

Niż ten wirując bardzo wolno, będzie przemieszczał się wzdłuż polskiego wybrzeża na wschód. Jak wiadomo, niże przynoszą opady. I w tym wypadku będą to opady śniegu. A w jego zachodnim sektorze opady deszczu ze śniegiem.

Reklama

Intensywne opady śniegu na północnym zachodzie Polski

Opady śniegu pojawią się już w godzinach porannych. Modele numeryczne wskazują, że do godziny 6 bądź 7 rano q sobotę mokry śnieg padać będzie już na długości całego wybrzeża od Szczecina aż po Hel. Następnie rozpada się w województwie zachodniopomorskim i pomorskim.

Do południa prognozujemy wejście lokalnie silnych opadów mokrego śniegu również do północnej części województwa lubuskiego, północnej części województwa wielkopolskiego, województwa kujawsko pomorskiego i zachodniej części województwa warmińsko mazurskiego.

Śnieżyce i intensywne opady śniegu w nadchodzących godzinach. Dynamiczny niż i efekt morza
ICON

Ciepły sektor, opady mieszane i gołoledź

Bardzo niebezpieczną sytuacja będzie panować na krańcach zachodnich województwa zachodniopomorskiego. Tam w południe i po południu zaznaczy się cieplejszy sektor powietrza, który będzie powodował opady mieszane oraz opady marznącego deszczu.

Reklama

Lokalne śnieżyce po południu

W godzinach popołudniowych i wieczornych opady śniegu w głębi lądu zaczną zanikać. Zupełnie inna sytuacja nadal będzie na wybrzeżu. Tam w jego zachodniej części będą występowały opady mieszane oraz lokalnie opady marznącego deszczu, natomiast we wschodniej części Wybrzeża silne opady śniegu możliwe śnieżyce.

Pogoda zacznie poprawiać się w godzinach w niedzielę w godzinach porannych.

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama