Przejdź do treści

Sobota i niedziela z większą ilością słońca i spadkiem temperatury.

Nadchodzące sobota i niedziela przyniosą nam większą ilość słońca. Szczególnie w centrum i na południu Polski. Będą jednak niższe temperatury. Nocą z soboty na niedzielę chwyci słaby mróz.

sobota i niedziela

Wyż INGO – sobota i niedziela z poprawą pogody.

Reklama

W weekend zaznaczy się w Polsce wyżowa pogoda. Na pogodę nad Polską oddziaływać będzie wyż INGO. Wyż ten przemieszczać się będzie z południowych Niemiec, przez Austrię, Słowację i Polskę w kierunku Ukrainy. Wyż cały czas będzie się umacniał. Gdy jego centrum będzie w okolicach południowej granicy Polski, ciśnienie wzrośnie w centrum wyżu do 1035 hPa. Dla jednych będzie to idealna pogoda. Jednak część meteopatów będzie się źle czuć.

Sobota – w wielu miejscach pojawi się słońce.

W wielu miejscach pojawi się długo oczekiwane słońce. Największa na nie szansa na słoneczną pogodę w sobotę pojawi się w centrum i na południu Polski. GFS widzi bezchmurne niebo także na północy Polski. Temperatury w dzień do 4 st. Celsjusza.

Reklama

Poniżej prognoza zachmurzenia dla soboty.

sobota i niedziela, sobota i niedziela,weekend,pogoda,słońce

Nocą mroźno

Z powodu braku zachmurzenia ciepło zostanie szybko wypromieniowane. Nocą będą pojawiać się ujemne temperatury (~ -2 do -4 stopni Celsjusza, w górach do -8 st. Celsjusza).

sobota i niedziela, sobota i niedziela,weekend,pogoda,słońce

Niedziela w wielu miejscach pojawi się słońce.

W niedzielę również dużo słońca. Najwięcej na południu i w centrum Polski. Mniej na północy. Ale tam też się będzie pojawiać. Temperatury trochę wyższe – do 6 st. Celsjusza.

Reklama

Inne wiadomości.

Reklama