Przejdź do treści

Spotkanie samochodu z tornadem EF2 w Teksasie. Kierowca cudem przeżył.

Kierowca dostał się w sam środek tornada o sile EF2, które przewróciło jego samochód, obróciło, a następnie postawiło znów na koła. Kierowcy udało się odjechać.

spotkanie samochodu, spotkanie samochodu,tornadem ef2,kierowca
Samochód obracany przez tornado. Brian Emfinger

Spotkanie samochodu z tornadem EF2

Reklama

Kierowca ciężarówki w mieście Elgin w Teksasie przypadkowo przejechał bezpośrednio przez lej przemieszczającego się tornada EF2. Tuż przed przejściem przez jezdnię, tornado zniszczyło pobliskie domy, raniąc jedną osobę i unosząc gruz i zniszczone elementy domu w powietrze. Na filmie widzimy, jak lej pędził w kierunku autostrady, na której znajdował się samotny czerwony samochód.

Szczęście kierowcy

To czerwony Chevrolet Silverado 1500 z 2004 roku. Kierowca nie miał szans na uniknięcie uderzenia tornada. Wszystko nagrał łowca burz Brian Emfinger. Gdy linie energetyczne na drodze tornada zaiskrzyły i ugięły się z powodu silnego wiatru, samochód został zepchnięty na bok. Następnie wiatr obrócił pojazd o pełne 360 stopni i w jakiś sposób przerzuciły ciężarówkę z powrotem na cztery koła. Brzmi nierealnie? Ale na nagraniu widać że dokładnie tak się dzieje.

Reklama

„NIE MOGĘ uwierzyć, że kierowca wyszedł cało.” – napisał Emfinger na Twitterze, reagując na dramatyczne nagranie, które uchwycił.

Kierowca, którego Emfinger oszacował na chłopca w wieku od 16 do 17 lat, doznał tylko rany na ramieniu. Emfinger zatrzymał po wszystkim samochód i dał kierowcy swój telefon, aby ten mógł zadzwonić do rodziców. Wydawało się, że samochód przetrwał burzę w dużej mierze nieuszkodzony, ponieważ był w stanie odjechać z włączonymi reflektorami.

spotkanie samochodu, spotkanie samochodu,tornadem ef2,kierowca
Samochód znów „wraca na cztery koła” Brian Emfinger

Tornado Outbreak w USA

Tornado, które uderzyło w Elgin, było częścią większego tornado outbreak, które uderzyło w południowe Stany Zjednoczone. Od poniedziałku wieczorem do wtorku rano wydano co najmniej 66 ostrzeżeń przed tornadami. Dziewiętnaście z 20 raportów o tornadach złożonych przez Storm Prediction Center w poniedziałek i poniedziałek wieczorem pochodziło z Teksasu. Jeden z raportów pochodził z Oklahomy.

Niebezpieczny wtorek

Reklama

Bardziej niebezpieczne tornada spodziewane są we wtorek w południowych częściach USA. Szczególnie w Luizjanie i Missisipi, gdzie Storm Prediction Center wydało umiarkowane ryzyko silnych burz. Obszar ten obejmuje populację ponad 2 miliony ludzi i miasta takie jak Baton Rouge w Luizjanie oraz Jackson i Hattiesburg w stanie Missisipi.

Reklama