Przejdź do treści

Start rakiety Falcon-9 od SpaceX. Jeden z najpiękniejszych.

Zjawiskowo wyglądał start i lądowanie rakiety Falcon-9 podczas najnowszej misji z satelitą COSMO-SkyMed Second Ceneration FM2 (CSG) dla Włoskiej Agencji Kosmicznej. Zobaczcie sami.

Start rakiety Falcon-9
Żródło: @Teslarati

Start rakiety Falcon-9 i misja

Reklama

Start rakiety Falcon-9 firmy SpaceX nastąpił 1 lutego o godzinie 00:11 czasu polskiego z platformy SLC-40 na Cape Canaveral na Florydzie. Rakieta wyniosła na orbitę satelitę COSMO-SkyMed Second Ceneration FM2 (CSG) dla Włoskiej Agencji Kosmicznej. Satelita dołączył do już wcześniej wysyłanego satelity pierwszej generacji. Razem mają pozwalać na obserwację Ziemi w rozdzielczości poniżej jednego metra i służyć będą zarówno do celów wojskowych jak i cywilnych.

Przekładany kilkukrotnie start

Misja, o której piszemy, nie miała na początku szczęścia. Był najpierw trzy razy przekładany ze względu na złą pogodę. Następnie gdy pogoda była dobra przerwano procedurę startu po tym jak wykryto w strefie zabronionej inny statek. Statek wycieczkowy znalazł się w strefie zagrożenia. Statek ten był wypełniony fanami lotów kosmicznych i SpaceX, którzy chcieli zobaczyć start z bliska.

Start rakiety Falcon-9, Start rakiety Falcon-9,SpaceX
Źródło: Start rakiety Falcon 9 z misją COSMO-SkyMed Second Generation FM2 – 1 lutego 2022 | SpaceX.com.pl

Malowniczy start i lądowanie.

Reklama

W końcu wystartował. Entuzjaści zgodnie twierdzą, że był to najpiękniejszy start, i lądowanie rakiety Falcon-9. Potwierdzają to zdjęcia i filmy, które pojawiły się w sieci.

Inne wiadomości.

Reklama