Przejdź do treści

Tajemniczy wir na Atlantyku. Efekt huraganu Nicole. Widoczny na zdjęciach satelitarnych.

Tajemniczy wir na Atlantyku. Widoczny na zdjęciach satelitarnych.

Reklama

Uwielbiamy zdjęcia satelitarne. Zawsze można znaleźć w nich coś ciekawego. Ta też było ostatnio. Satelita meteorologiczny przesłał zdjęcia, na których widać piękny i zagadkowy błękitny wir na Atlantyku. Czym jest?

Tajemniczy wir na Atlantyku

Na zdjęciach satelitarnych widać tajemniczy błękitny wir w okolicach Wysp Bahama na Atlantyku. Pierwsza myśl naukowców obserwujących te zdjęcia to fitoplankton. Można spotkać takie plamy np. na Morzu Bałtyckim. Na zdjęciach również możecie podziwiać to zjawisko.

tajemniczy wir, tajemniczy wir,wir na atlantyku

Efekt huraganu Nicole

Reklama

Okazuje się jednak żę ten wir jest prawdopodobnie efektem przejścia huraganu Nicole a zabarwienie wskazuje na bogate w węglan cząstki mułu wymieszane przez sztorm i przechwycone przez prądy powierzchniowe.

Huragan Nicole

Huragan Nicole był jednym z najsilniejszych huraganów, który przemieszczał się przez Florydę w listopadzie 2022 roku. Mówi się, że tak silnego huraganu nie było na Florydzie od ponad 37 lat.

Huragan na początku pustoszył Dominikanę i Portoryko, a następnie uderzył we Florydę. Zabił 11 osób, a straty wyniosły wartość ponad 520 milionów dolarów.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Reklama

Inne wiadomości

Reklama
Tagi: