Przejdź do treści

Tornado porywa i rzuca samochodem Polaris Off-Road. Orange Texas. 27.10.2021

Gwałtowne tornado porywa samochód terenowy Polaris podczas przechodzenia w okolicach miasta Orange. Dramatyczne nagrania docierają do nas z Teksasu.

tornado
W okręgu zaznaczony pojazd który porwało tornado.

Reklama

27 października 2021 roku wystąpiły tornada w Teksasie. Najniebezpieczniej było w okolicach miasta Orange. To z tamtych rejonów pochodzi nagranie na którym widać bardzo dynamiczne tornado przecinające ulicę. Niebieskawe błyski związane są z uszkadzanymi przez wir transformatorami. Wokół leja widać wiele szczątków. Widać tez auto! Jest to auto off-roadowe Polaris.

tornado, tornado

Od kilku dni trudna sytuacja pogodowa występowała w wielu środkowych stanach USA. Związana była z systemem burzowym organizującym się na rozległym froncie chłodnym wdzierającym się w cieplejsze i wilgotne masy powietrza z nad Zatoki Meksykańskiej.

Reklama

System burz i silnych opadów rozciągał się od Zatoki Meksykańskiej po Kanadę. Linia chmur, ulew i burz rozciągała się na ponad 2400 kilometrów, zakłócając podróże lotnicze, i przynosząc silne ulewy, gradobicia i tornada.

Tornado uderzyło w okolice jeziora Charles, uszkadzając wiele domów. Kolejne zgłoszone zostało  zaledwie dwie mile od regionalnego lotniska Lake Charles.

Inne wiadomości

Reklama