Przejdź do treści

Trąba powietrzna uszkodziła ponad 50 domów w gminie Dobrzyca i w powiecie Pleszewskim

Front z gwałtownymi burzami największą aktywność miał w nocy. Dopiero rano, gdy zaczęło świtać, oczom wielu ukazały się miejscami bardzo duże zniszczenia.

Przejście trąby powietrznej

Reklama

Tak było w gminie Dobrzyca w powiecie pleszewskim niedaleko Kalisza. Nocą wbudowana we front superkomórka burzowa wygenerowała trąbę powietrzną. Trąba to na swojej drodze uszkodziła kilkadziesiąt domów. W gminie Dobrzyca uszkodzonych zostało ponad 50 domów. Tylko w samej Dobrzycy co najmniej 30 domów zostało uszkodzonych. W sąsiedniej Sośnicy kolejne 10 domów.

„Łzy stanęły mi w oczach, jak zobaczyłem to pobojowisko po huraganie w Dobrzycy” – mówił Jarosław Pietrzak burmistrz Dobrzycy.

Reklama

Trąba powietrzna powybijała szyby, pozrywała z wielu domów dachy i szczyty. Uszkodzone są ściany. Wiele z tych domów nadaje się jedynie do rozbiórki. Nie można w nich już mieszkać.

Kilkanaście rodzin bez dachu nad głową.

Kilkanaście rodzin pozostało bez dachu nad głową. Przygotowywane są dla nich miejsca noclegowe. Na szczęście nikt nie zginął.

Na miejscu pracuje około 20 zastępów straży pożarnej.

Zdjęcia zniszczeń

Reklama

Zdjęcia zniszczeń dostępne są pod adresem: Armagedon❗Trąba powietrzna uderzyła z pełną siłą (aktualizacja) – OSTROW24.tv – Ostrów Wielkopolski

Inne wiadomości

Reklama