Przejdź do treści

Układ Omega. Wzrost temperatur i stabilizacja pogody nad Polską.

Czy pojawią się jeszcze wysokie temperatury? Tak. Jest na nie szansa w przyszłym tygodniu.

Reklama

Nad Polską w nowym tygodniu mamy do czynienia ze stabilizacją pogody. Jest to spowodowane dosyć specyficznym układem barycznym, który bardzo mocno sprzyja właśnie takiej stabilizacji. Jak zobaczymy sobie mapę baryczną to będziemy mogli zauważyć niedługo tak zwany układ omega. A więc wyż w środkowej Europie. Oraz niże jeden po stronie zachodniej nad Półwyspem Iberyjskim, oraz po stronie wschodniej nad Grecją. Taka sytuacja będzie sprzyjała stabilizacji pogody w Polsce.

układ omega, układ omega

Temperatury w poniedziałek

Więc w nocy temperatury od 18 do 14°C, a w dzień wzrost temperatur prawie w całym kraju do 20-23°C. Noc z poniedziałku na wtorek szykuje się bardzo chłodna, szczególnie w Polsce południowej, gdzie temperatury spadną do 5 bądź 6°C. Na pozostałym obszarze od 10 do 12°C. Na Wybrzeżu najcieplej z racji tego, że tam Bałtyk oddaje ciepło – 16°C.

Od wtorku ocieplenie

Reklama

Od wtorku widać ocieplenie. Nie będzie to co prawda bardzo duże ocieplenie, ale odczuwalne. Cieplejsze powietrze pojawi się w Polsce zachodniej i w województwie wielkopolskim. Tam temperatury wzrosną do 24 bądź 26°C.

Noc z wtorku na środę cieplejsza od poprzednich nocy, a więc temperatury od 12 do 15°C.

W środę sytuacja bardzo podobna do wtorku, a więc w dzień najcieplej w Polsce południowo zachodniej, ale też zrobi się trochę cieplej w Polsce południowej od 24 do 26°C. Na pozostałym obszarze chłodniej od 20°C do 22°C.

W czwartek i piątek zdecydowanie cieplej na zachodzie Polski.

Reklama

Czwartek i piątek zapowiadają się zdecydowanie cieplej na zachodzie Polski. Nad Niemcami będziemy mieli od 26 do 28°C. W Polsce zachodniej, szczególnie w województwie lubuskim oraz na zachodzie województwa zachodniopomorskiego i dolnośląskiego słupku rtęci podskoczą do 28°C. Noce również powinny być cieplejsze.

A opady?

Układ omega będzie zapewniał bezdeszczową pogodę w Polsce. Oznacza to tylko tyle, że do piątku nie powinniśmy spodziewać się jakichkolwiek opadów deszczu. Jeżeli gdziekolwiek będzie padać i będą to opady znikome.

Aktualna prognoza


Radary burzowe – KLIKNIJ

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama