Przejdź do treści

Upał prognozowany w Polsce w nadchodzący weekend. Lokalnie do 35 stopni C. IMGW prognozuje ostrzeżenia II stopnia dla całej Polski.

Upał prognozowany w Polsce w nadchodzący weekend. Lokalnie do 35 stopni C. IMGW prognozuje ostrzeżenia II stopnia dla całej Polski.

Po przejściu serii frontów atmosferycznych w ciągu tego tygodnia nastąpi chwilowa stabilizacja w Europie Środkowej. Spowodowane to będzie utworzeniem się wyżu atmosferycznego, który przyniesie bardzo ładną pogodę w sobotę i po części w niedzielę.

upał, upał,.

Upalny weekend.

Tworzący się wyż atmosferyczny oraz układ innych ośrodków baryczny w Europie spowoduje napływ bardzo rozgrzanej i gorącej masy powietrza znad południa Europy, który powinien rozpocząć się już w sobotę. Kiedy to nad zachodnią Polskę napłynie powietrze osiągające temperatury 32 do 34°C.

W nocy z soboty na niedzielę w miarę rześko jedynie w Polsce północno wschodniej. Im dalej na południowy zachód tym temperatury wyższe, a w województwie lubuskim, zachodniopomorskim oraz dolnośląskim i opolskim w nocy temperatury od 20 do 24°C. Co będzie się kwalifikowało jako noce tropikalne.

Reklama

Najcieplej w niedzielę

W niedzielę temperatury bardzo szybko będą pięły się do góry i już około godziny 8:00 bądź 9:00 rano wielu miejscach Polski temperatury przekroczą 30°C, a w Polsce południowo zachodniej oraz centralnej 32°C. Między 12 a 14 godziną wielu miejscach Polski temperatury powyżej 30°C, a najcieplej w Polsce centralnej od 34 do 36°C.

Ten epizod wysokich temperatur będzie zakończony bardzo silnymi burzami, ale o nich będziemy pisać w oddzielnym artykule.

IMGW wydaje prognozy ostrzeżeń przed upałem.

W związku z powyższym IMGW wydało wstępne prognozy ostrzeżeń przed upałem dla obszaru całej Polski (II stopień)

upał, upał,.

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama