Przejdź do treści

Upał w Polsce? Kiedy możemy spodziewać się wysokich temperatur?

Upał w Polsce… Kiedy się pojawi? Maj, jaki był, każdy widział. Choć temperatury nie odbiegały mocno od średniej miesiąca maj w Polsce, to były dni wyjątkowo chłodne. Szczególnie w drugiej połowie maja. Sprawdzamy kiedy przyjdzie do nas upalne powietrze z południa.

Brak upałów do 10 czerwca – najpopularniejsze modele

Reklama

Sprawdziliśmy najpopularniejsze modele. Żaden z nich nie widzi mas powietrza o temperaturze => od 30 stopni Celsjusza. Kolejne dni pod względem temperatury będą zbliżone do poniedziałku i wtorku. Dopiero w poniedziałek 6 czerwca na zachodzie zrobi się cieplej. Temperatury wzrosną do około 26 stopni Celsjusza. Ale znów… Nastąpi szybkie wyparcie tych mas powietrza przez front atmosferyczny (już we wtorek). Po przejściu frontu kolejne dni będą znów z temperaturami do 22 stopni Celsjusza.

Upał w Polsce – Model Ensemble

Podobnie rysuje się wykres z temperatur wyliczonych przez wybrane modele dla danej lokalizacji. Wszystkie modele wyliczają bardzo podobnie. Wnioski, jakie możemy wysnuć to powolne ocieplenie. Jednak bez żadnych upałów.

Kiedy może pojawić się upał?

Reklama

Wysokie temperatury są widoczne w modelu GFS w dniach 14 i 16 czerwca. Jednak są to tzw. FUSy. Wyliczenia z reguły mogące się zmienić o 360 stopni. Dlatego trzeba brać je jako ciekawostkę.

Upał w Polsce? Kiedy możemy spodziewać się wysokich temperatur?

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama