Przejdź do treści

UWAGA. W nocy z wtorku na środę duże przymrozki na północnym wschodzie. Lokalnie do -4C.

UWAGA. W nocy z wtorku na środę duże przymrozki na północnym wschodzie. Lokalnie do -4C.

Koniec ciepłego epizodu.

W ostatnich dniach maj pokazał nam bardzo ciepłe oblicze. Były miejsca, gdzie termometry wskazywały 27°C. Niestety na razie takim ciepłym musimy się pożegnać, ponieważ nadchodzi okres chłodzenia.

Załamanie pogody w niedzielę

Ochłodzenie już trwa. Temperatury we wtorek są już zdecydowanie niższe niż to, co było w poprzednich dniach. Szczególnie na północy temperatury nie wzrosną na więcej niż 14 C. Niestety chłodne powietrze będzie coraz śmielej napływać nad Polskę. Co więcej, poprawi się pogoda – niebo stanie się bezchmurne. To wszystko spowoduje mocne spadki temperatur w najbliższych nocach.

Przymrozki do -4 C

Reklama

W nocy z 7/8 maja temperatury spadną mocno poniżej zera. Nad ranem w Polsce północnej, północnowschodniej i wschodniej spadki temperatur do -4C przy gruncie. Rano szybki wzrost temperatury powyżej zera.

W nocy z 8/9 maja temperatury spadną znów poniżej zera. Nad ranem w Polsce północnej, zachodniej, i centralnej spadki temperatur do -2C przy gruncie. Rano szybki wzrost temperatury powyżej zera.

Dokładne omówienie

YouTube player
Reklama

Zalecamy przede wszystkim zabezpieczenie roślin przed tymi przymrozkami. Sytuacja meteorologiczna na przyszły tydzień jest dosyć stabilna i prawdopodobieństwo tych przymrozków jest bardzo duże.

Nasz artykuł przeczytasz też w aplikacji
MONITOR BURZ na ANDROIDA IOS


Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama