Przejdź do treści

Wędrówka frontu w niedzielę przez Polskę. Komentarz Jarosława Turały

Wędrówka frontu w sobotę przez Polskę. Komentarz Jarosława Turały

Reklama

Już od rana w wielu miejscach kraju temperatura przekracza 20 stopni. Zresztą niektórzy mają za sobą noc tropikalną.

Pogoda na weekend — SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Dziś przez Polskę przejdzie front atmosferyczny oraz zatoka niżowa związana z niżem znad Morza Północnego. Do zachodnich granic kraju już wkroczyły opady deszczu o charakterze słabym lub umiarkowanym. Strefa zbieżności wraz z frontem będzie przemieszczać się na wschód przynosząc właśnie opady deszczu. Co ciekawe opadów powinno być z każdą godziną mniej.

YouTube player

Pogoda na niedzielę

Reklama

W drugiej części dnia zachmurzy się mocniej na Pomorzu i tam niewykluczone opady konwekcyjne oraz lokalne burze. Podobnie na południu kraju z tymże zjawiska podobnie jak w północnej części kraju nie powinny być w żadnym stopniu jakieś „niszczące”, czy coś w tym stylu. Mocniej powinno popadać na Pomorzu środkowym. Wieczorkiem jakaś burza z silniejszym opadem możliwa w woj. Warmińsko-Mazurskim oraz Podlaskim. Tak poza tym względny spokój w pogodzie – taką mam nadzieję

Uważajcie na Upał.

Co do poniedziałku, to usiądę do tematu nieco później, ale możecie być pewni, że dowiecie się w miarę rzetelnych wieści. Wydaje się, że na południu kraju i lokalnie w centrum będzie dość dynamicznie. No dobra, źle dobrałem słowa – powinno być dynamicznie, a jak będzie, to czas pokaże.

Opracował: Jarosław Turała


Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Reklama

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama