Przejdź do treści

Wenezuela. Cztery ofiary powodzi w Táchirze i Meridzie

Wenezuela. Cztery ofiary powodzi w Táchirze i Meridzie

Reklama

Ulewne deszcze spowodowały osunięcia ziemi i powodzie błyskawiczne w Wenezueli. Są duże szkody i 4 ofiary śmiertelne. Według danych rządowych już prawie 100 osób straciło życie w wyniku ulewnych deszczy, z którymi zmaga się Wenezuela w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Wenezuela. Cztery ofiary powodzi w Táchirze i Meridzie

Wenezuela, stan Táchira

W stanie Táchira ulewne deszcze pojawiły się około 11 listopada 2022 roku. Według pomiarów spadło 49 mm deszczu w ciągu 2 godzin. Z informacji rządowych wynika, że jedna osoba zginęła w powodzi w gminie Uribante. Powodzie i osunięcia Ziemi spowodowały szkody w gminach San Cristóbal, Andrés Bello i Cárdenas. Ponad 400 rodzin zostało odciętych od świata w Monte Carmelo w gminie Andrés Bello.

Wenezuela, Merida

Reklama

W stanie Merida, intensywne opady deszczu trwające od 8 listopada 2022 roku spowodowały powodzie i osunięcia Ziemi. Za zaginione uznano 3 osoby, które później zostały znalezione martwe po tym, jak zostały porwane przez wylewającą rzekę Chimomo w El Pinar, gmina Caracciolo Parra Olmedo. Powódź w innych rejonach gminy zmusiła co najmniej 315 rodzin do ewakuacji ze swoich domów.

Ulewne opady nękają Wenezuelę.

Ulewne opady od 4 miesięcy nękają Wenezuelę. W sumie zginęły 93 osoby. W wyniku ulewnych deszczy w kraju łącznie 14000 domów zostało uszkodzonych.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama