Przejdź do treści

Wichura w Moskwie. Runęło rusztowanie przy murze Kremla. 23.10.2021

Nie tylko Polska zmagała się z wichurą związaną z przejściem głębokiego niżu wraz z systemem frontów atmosferycznych. Również w Rosji wichury dały się we znaki. Silny wiatr przyczynił się do zawalenia rusztowania przy murze Kremla.

wichura w moskwie

Wichury przeszły przez Moskwę.

Reklama

Silna wichura w Moskwie. Do zdarzenia doszło z powodu silnych wiatrów występujących w Moskwie w piątek. Przejście na Plac Czerwony zostało zablokowane po tym, jak rusztowanie częściowo zawaliło się z muru Kremla. Największe uszkodzenia wystąpiły w rejonie Baszty Spasska w pobliżu blanków. Według agencji TASS przejścia na plac były zablokowane od wszystkich pobliskich ulic przez kilka godzin. Wichura w Moskwie poczyniła też inne szkody. Część z nich widoczna jest na poniższym nagraniu.

YouTube player
Uszkodzenia po przejściu wichury 23.10.2021

Wichury w Polsce

W ostatni czwartek w niemal całej Polsce wichury siejące spustoszenie w wyniku których życie straciły cztery osoby.

Reklama

Do niecodziennego zjawiska doszło w Wolsztynie (woj. wielkopolskie) gdzie na skutek bardzo silnego wiatru prostoliniowego wiejącego z ogromną prędkością wystąpiła burza piaskowa.

Materiał z tego zdarzenia opublikowali Lubuscy Łowcy Burz.
„Istna burza… piaskowa!! Okolica #Wolsztyna przed chwilą!” – poinformowali na Facebooku publikując nagranie jednego kierowcy, który na skutek zerowej widoczności musiał zatrzymać samochód na poboczu drogi.

https://www.facebook.com/watch/?v=432860541516252

Wypadek. Wiatr spycha samochód dostawczy

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 13.00 na DK5 w okolicach miejscowości Rusko. Z powodu silnego podmuchu wiatru ciężarowy pojazd marki Iveco przewrócił się i wpadł do rowu. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 43-letni kierujący. Pojawił się materiał na którym widać to tragiczne zdarzenie.

YouTube player
Reklama

Wg. ustaleń służb nagranie to potwierdza powód wypadku. Bardzo silny wiatr boczny spycha auto które z impetem dachuje. Mimo że samochód nie jechał bardzo szybko to ciężar naczepy jak i wysoki spadek nie dały szans na uratowanie się kierowcy.
Wbrew pozorom o taki wypadek nie jest trudno. Sami byliśmy wiele razy świadkami jak wiatr boczny przechyla naczepy np. TIRów i samochodów dostawczych.

wypadek
Źródło: Swidnica24

Nadciąga silny wiatr
Źródło: RCB
wichura w moskwie, wichura w moskwie

Prognoza Sieci Obserwatorów Burz

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJ

Link do poradnika na naszej stronie.

Linki do poradników.

Reklama