Przejdź do treści

Wysokie ciśnienie nad Polską w nadchodzącym tygodniu. W środę do 1050 hPa.

Wysokie ciśnienie nad Polską w nadchodzącym tygodniu. W środę do 1050 hPa.

Reklama

Po ostatnim tygodniu z dominacją niżów weszliśmy w okres wysokiego ciśnienia.

Sytuacja baryczna w nadchodzącym tygodniu

W niedzielę nad Polską znajdować się będzie wyż Dana. Jedak uwagę skupić należy na wyżu Elizapeth, który znajduje się nad Wyspami Brytyjskimi. W jego centrum ciśnienie wynosi 1046 hektopaskali a znajduję się w tym momencie nad południową Anglią.

Reklama

Jednak najwyższe ciśnienie będziemy notowali we wtorek oraz środę 7 i 8 lutego. Wtedy to nastąpi przebudowa wyżów. Wyż o którym mowa będzie stacjonował nad północnozachodnią Ukrainą.

YouTube player

Wysokie ciśnienie do 1050 hPa

Już od poniedziałku notujemy całkiem wysokie ciśnienie, ponieważ lokalnie wynosi to 1039 hektopaskali i są osoby, które czują się źle przy tak wysokim ciśnieniu. Natomiast w kolejnych dniach ciśnienie będzie jeszcze wzrastać, by w środę osiągnąć 1047 bądź 1048 hPa. A według niektórych wyliczeń nawet 1050 hektopaskali.

Wyż ten niespiesznie będzie oddalał się od Polski, dlatego tak wysokie ciśnienie utrzyma się do czwartku.

Silny ból głowy a wysokie ciśnienie.

Reklama

Ból głowy i rozdrażnienie to główne objawy osób wrażliwych, które mogą być spowodowane wysokim ciśnieniem.

Zdecydowanie w tych dniach czujemy się gorzej, co wynika z faktu, że nasz organizm bardzo reaguje na ciśnienie atmosferyczne. Zwłaszcza osoby, które są potencjalnie pacjentami kardiologicznymi lub już leczą się kardiologicznie powinny bardzo uważać. Mierzyć ciśnienie i pamiętać, że samopoczucie to jedno, a złe wyniki przy takim pomiarze domowym to już powód, żeby podejść do lekarze – tłumaczy doktor Michał Matyjaszczyk, kierownik Zakładu Medycyny Rodzinnej Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. 

Nawet gdy pogoda jest ładna, świeci słońce i jest rześkie powietrze, to ból głowy może nam towarzyszyć przez długi czas. Meteopaci najmocniej reagują na takie zmiany, ale też osoby zdrowe mogą doświadczać takiego bólu. Tak jest tym razem.

Czy kawa pomaga?

Odruchowo wiele osób tłumaczy taki stan niskim ciśnieniem i pije kawę, która powinna pomóc. Nie zawsze pomaga. Często, gdy jedna zawodzi, pijemy kolejną. Prawdą jest, że nadmiar kawy potęguje jeszcze ból głowy bo powoduje ona odwadnianie organizmu.

Co robić?

Reklama

Może to trywialna odpowiedź, ale… przeczekać. Odpoczywać. Nie forsować się.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama