Przejdź do treści

Wysokie temperatury w najbliższych dniach. Upał od poniedziałku. Nasza analiza.

Wysokie temperatury w najbliższych dniach. Upał od poniedziałku. Nasza analiza.

Ostatni Weekend był bardzo ciepłym weekendem. W wielu miejscach pojawiło się słońce, a temperatury powędrowały lokalnie do 30°C.

Kolejny dni to wzrost temperatur. Najwyższe temperatury zanotujemy we wtorek. Sprawdźmy poniżej szczegółowo, jak będą wyglądały temperatury w kolejnych dniach.

Gorąco w poniedziałek.

W poniedziałek temperatury najmocniej podskoczą w Polsce południowo zachodniej, centralnej oraz południowo Wschodniej. Tam od 30 do 34°C, (województwo dolnośląskie).

W nocy z poniedziałku na wtorek nadal bardzo ciepło w Polsce zachodniej, centralnej. Tam temperatury około godziny 4:00 nad ranem będą wynosiły nadal ponad 20°C, co kwalifikuje taką noc jako tak zwaną noc tropikalną.

Reklama

Apogeum ciepła we wtorek.

W wyliczeniach modeli numerycznych najcieplejszym dniem ma być nadchodzący wtorek. Po bardzo ciepłej nocy temperatury bardzo szybko będą szybowały w górę i prawie w całym kraju osiągną powyżej 30°C. W Polsce zachodniej, centralnej oraz północnej temperatury mogą przekroczyć 34°C. Najchłodniej na krańcach południowych i na wybrzeżu od 24 do 28°C.

Tropikalna noc na zachodzie i północy.

Note to self wtorku na środę będzie bardzo ciepła. Na zachodzie, w centrum oraz na północy Polski mimo póxnej pory nadal powyżej 20°C.

Reklama

W środę chłodniej na zachodzie.

W środę gorąca masa powietrza zostanie wyparta z województw północno zachodnich. Tam przez cały dzień od 20 do 26°C. Im dalej na wschód, tym wyższe temperatury. Najcieplej w Polsce centralnej i północno wschodniej. Tam od 30 do 34°C.

Model GFS widzi upały do 22 sierpnia.

Bardzo istotne pytanie się pojawia, co w kolejnych dniach i tutaj są dwie linie scenariuszowe. Model GFS widzi utrzymujące się upały w Polsce do 22 sierpnia. Oznaczałoby to bardzo długą falę wysokich temperatur. Z kolei pozostałe modele numeryczne widzą powolne ochłodzenie od 18 sierpnia.

Niezależnie od scenariusza, który się sprawdzi, warto wziąć pod uwagę, że to prawdopodobnie będzie ostatnia tak długa fala wysokich temperatur w tym sezonie letnim. Więc warto to wykorzystać.

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama