Przejdź do treści

Wysokie temperatury w najbliższych dniach. Upał od poniedziałku. Nasza analiza.

Wysokie temperatury w najbliższych dniach. Upał od poniedziałku. Nasza analiza.

Reklama

Ostatni Weekend był bardzo ciepłym weekendem. W wielu miejscach pojawiło się słońce, a temperatury powędrowały lokalnie do 30°C.

Kolejny dni to wzrost temperatur. Najwyższe temperatury zanotujemy we wtorek. Sprawdźmy poniżej szczegółowo, jak będą wyglądały temperatury w kolejnych dniach.

Gorąco w poniedziałek.

Reklama

W poniedziałek temperatury najmocniej podskoczą w Polsce południowo zachodniej, centralnej oraz południowo Wschodniej. Tam od 30 do 34°C, (województwo dolnośląskie).

W nocy z poniedziałku na wtorek nadal bardzo ciepło w Polsce zachodniej, centralnej. Tam temperatury około godziny 4:00 nad ranem będą wynosiły nadal ponad 20°C, co kwalifikuje taką noc jako tak zwaną noc tropikalną.

YouTube player

Apogeum ciepła we wtorek.

W wyliczeniach modeli numerycznych najcieplejszym dniem ma być nadchodzący wtorek. Po bardzo ciepłej nocy temperatury bardzo szybko będą szybowały w górę i prawie w całym kraju osiągną powyżej 30°C. W Polsce zachodniej, centralnej oraz północnej temperatury mogą przekroczyć 34°C. Najchłodniej na krańcach południowych i na wybrzeżu od 24 do 28°C.

Tropikalna noc na zachodzie i północy.

Reklama

Note to self wtorku na środę będzie bardzo ciepła. Na zachodzie, w centrum oraz na północy Polski mimo póxnej pory nadal powyżej 20°C.

W środę chłodniej na zachodzie.

W środę gorąca masa powietrza zostanie wyparta z województw północno zachodnich. Tam przez cały dzień od 20 do 26°C. Im dalej na wschód, tym wyższe temperatury. Najcieplej w Polsce centralnej i północno wschodniej. Tam od 30 do 34°C.

Model GFS widzi upały do 22 sierpnia.

Bardzo istotne pytanie się pojawia, co w kolejnych dniach i tutaj są dwie linie scenariuszowe. Model GFS widzi utrzymujące się upały w Polsce do 22 sierpnia. Oznaczałoby to bardzo długą falę wysokich temperatur. Z kolei pozostałe modele numeryczne widzą powolne ochłodzenie od 18 sierpnia.

Reklama

Niezależnie od scenariusza, który się sprawdzi, warto wziąć pod uwagę, że to prawdopodobnie będzie ostatnia tak długa fala wysokich temperatur w tym sezonie letnim. Więc warto to wykorzystać.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama