Przejdź do treści

Wyż Hazal nad Wielką Brytanią. Ciśnienie 1042 hPa w centrum. Wysokie ciśnienie nad Polską. Jego wpływ na samopoczucie.

Wyż Hazal nad Wielką Brytanią. Ciśnienie 1042 hPa w centrum. Wysokie ciśnienie nad Polską. Jego wpływ na samopoczucie.

Wyż Hazal nad Wielką Brytanią.

Reklama

W sobotę wieczorem w niedzielę oraz w kolejnych dniach nad Wielką Brytanią umacniał się wyż atmosferyczny o imieniu Hazal. Uzyskał on status wyżu wielocentrycznego. W niedzielę w jego centrum ciśnienie wzrosło do 1035 hektopaskali. We wtorek jest już 1045 hPa. Będzie to maksimum tego ciśnienia. W środę zacznie słabnąć.

Będzie też on wpływał na pogodę w Polsce w poniedziałek i wtorek. Przynajmniej przyniesie poprawę pogody w całym kraju, jednak też mroźne noce.

Szybki wzrost ciśnienia nad Polską

Reklama

Nad Polską od soboty możemy obserwować bardzo szybki wzrost ciśnienia. Na poniższej mapie widać, że między innymi w Gdańsku oraz Toruniu, a także wielu innych miastach na północy Polski ciśnienie wzrosło o ponad 20 hektopaskali w ciągu 24 godzin.

wyż hazal, wyż hazal,samopoczucie

W poniedziałek ciśnienie osiągnie na północnym zachodzie Polski wysokość 1030 hPa. We wtorek natomiast 1033 hPa.

wyż hazal, wyż hazal,samopoczucie

Wpływ wysokiego ciśnienia na samopoczucie.

Wysokie ciśnienie atmosferyczne może wpłynąć na samopoczucie człowieka, w zależności od jego siły i długości trwania, jak również od indywidualnej wrażliwości i stanu zdrowia danej osoby.

Reklama

W przypadku silnego wzrostu ciśnienia atmosferycznego, może wystąpić ból głowy, zawroty głowy, zmęczenie lub ogólne złe samopoczucie. Ponadto, szybkie zmiany ciśnienia atmosferycznego mogą wpłynąć na układ krążenia i układ oddechowy, co może prowadzić do zmniejszenia ilości tlenu, który dostaje się do organizmu i zwiększenia obciążenia serca.

Należy jednak pamiętać, że wpływ szybkiego wzrostu ciśnienia atmosferycznego na samopoczucie jest indywidualny i może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak wiek, stan zdrowia i indywidualne wrażliwości.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama