Przejdź do treści

Załamanie pogody. Silne burze na północnym zachodzie Polski. Wędrówka frontu nad Polską. Aktualna sytuacja.

Załamanie pogody. Silne burze na północnym zachodzie Polski. Wędrówka frontu nad Polską. Aktualna sytuacja.

W sobotę przez Polskę będzie przemieszczał się front atmosferyczny chłodny, który przyniesie opady deszczu i lokalnie silne burze, które z czasem uformują układy liniowe i będą przemieszczać się w kierunku wschodnim.

Omówienie

Po dynamicznym piątku mamy poprawę pogody prawie w całej Polsce. Jednak jest to poprawa chwilowa, związana z przemieszczającym się klinem wyższego ciśnienia. Od zachodu zmierza do nas zachmurzenie związane z frontami atmosferycznymi. W kolejnych godzinach nastąpi załamanie pogody.

Reklama

Sytuacja na godzinę 14:00

Front atmosferyczny zbliża się do zachodnich granic Polski. Na czele frontu oraz przed nim tworzą się burze, które bardzo szybko przyjmują formę układów liniowych. W burzach notujemy zdecydowanie większe opady deszczu porywy wiatru do 70 bądź 80 km/h, a lokalnie tam, gdzie mamy do czynienia z superkomórkami burzowymi – opady gradu do 2 bądź 3 cm. W kolejnych godzinach intensywność burz będzie wzrastać. W tym momencie najbardziej zagrożonymi obszarami jest Polska zachodnia oraz Polska południowa. Obszary są zaznaczone na mapie.

Ostrzeżenia IMGW

W związku z powyższym IMGW wydało ostrzeżenia 2 stopnia dla województwa zachodniopomorskiego. Ale być może to będzie również rozciągnięte na cały północny zachód Polski. Dla prawie całego obszaru Polski zostało wydane ostrzeżenie poziomu pierwszego.

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama