Przejdź do treści

Załamanie pogody. Silne burze na północnym zachodzie Polski. Wędrówka frontu nad Polską. Ostrzeżenia IMGW. Pogoda na 29.07.2023

Załamanie pogody. Silne burze na północnym zachodzie Polski. Wędrówka frontu nad Polską. Ostrzeżenia IMGW. Pogoda na 29.07.2023

W sobotę przez Polskę będzie przemieszczał się front atmosferyczny chłodny, który przyniesie opady deszczu i lokalnie silne burze, które z czasem uformują układy liniowe i będą przemieszczać się w kierunku wschodnim.

załamanie pogody, załamanie pogody

Omówienie

Po dynamicznym piątku mamy poprawę pogody prawie w całej Polsce. Jednak jest to poprawa chwilowa, związana z przemieszczającym się klinem wyższego ciśnienia. Od zachodu zmierza do nas zachmurzenie związane z frontami atmosferycznymi. W kolejnych godzinach nastąpi załamanie pogody.

Reklama

Wędrówka frontu atmosferycznego.

Od godzin popołudniowych na krańcach zachodnich zaznaczy się zachmurzenie związane z frontem atmosferycznym. Przed frontem atmosferycznym w lokalnych strefach zbieżności będą tworzyły się komórki konwekcyjne i burze. W pierwszej fazie prognozujemy przede wszystkim powstanie kilku superkomórek burzowych, Które przyniosą opady gradu do 3 cm oraz bardzo silne porywy wiatru i nawalne opady deszczu. Komórki burzowe będą miały tendencje do łączenia się w większe struktury, a całość będzie przemieszczała się w kierunku wschodnim. Do wieczora systemy burzowe powinny dotrzeć do Polski centralnej, a w pierwszej części nocy do Polski wschodniej.

Ostrzeżenia IMGW

W związku z powyższym IMGW wydało ostrzeżenia 2 stopnia dla województwa zachodniopomorskiego. Ale być może to będzie również rozciągnięte na cały północny zachód Polski. Dla prawie całego obszaru Polski zostało wydane ostrzeżenie poziomu pierwszego.

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama