Przejdź do treści

Załamanie pogody. Silne wiatr na zachodzie i w centrum Polski. Burze. Wędrówka frontu nad Polską. Ostrzeżenia IMGW. Pogoda na 03/04.10.2023 AKTUALIZACJA

Załamanie pogody. Silne wiatr na zachodzie i w centrum Polski. Burze. Wędrówka frontu nad Polską. Ostrzeżenia IMGW. Pogoda na 03/04.10.2023 AKTUALIZACJA

Reklama

Aktualizacja 22:00

Front atmosferyczny przemieszcza się przez Polskę. W momencie aktualizacji burze występują od wschodnich regionów województwa dolnośląskiego, poprzez południe województwa wielkopolskiego aż do województwa kujawsko pomorskiego. Z każdą minutą przybywa wyładowań, a strefa burz buduje się w kierunku północnym. W kolejnych godzinach burze będą przemieszczać się w kierunku wschodnim. Na drodze frontu atmosferycznego występują bardzo silne porywy wiatru nawalne opady deszczu oraz lokalnie opady słabego gradu.

załamanie pogody, załamanie pogody

Aktualizacja 17:40

Reklama

Pięknie już mamy zarysowaną strefę liniową frontu atmosferycznego chłodnego. Front ten szybko przemieszcza się w kierunku wschodnim. Na jego czele występują bardzo silne opady deszczu, silne porywy wiatru oraz lokalnie wyładowania atmosferyczne. Front kieruje się w kierunku wschodnim. W tym momencie największe zagrożenie mamy w województwie lubuskim i dolnośląskim.

Omówienie

Nad Morze Bałtyckie wkracza niż Noah. Niż ten bardzo szybko się pogłębia i charakteryzuje się dużą dynamiką. Tak samo dużą dynamiką charakteryzuje się front atmosferyczny zbliżający się do Polski zachodniej. W związku z tym IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia.

Dokładne omówienie pogody na noc z wtorku na środę oraz na środę.

YouTube player

Wędrówka frontu atmosferycznego.

Front atmosferyczny wkroczy do Polski od północnego zachodu około godziny 17:00 bądź osiemnastej we wtorek. Następnie bardzo szybko będzie przemieszczał się w kierunku wschodnim z odchyleniem na południowy wschód. Nieść będzie przede wszystkim bardzo silne porywy wiatru lokalnie do 90 km/h. Mogą występować burze w układzie liniowym, który jeszcze mocniej będzie potęgował porywy wiatru. Front ten do godzin porannych powinien opuścić nasz kraj.

Ostrzeżenia IMGW

załamanie pogody, załamanie pogody
Reklama

W związku z tym IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia przed bardzo silnym wiatrem dla linii brzegowych, a więc północnej części województwa zachodniopomorskiego, województwa pomorskiego oraz dla województw lubelskiego, dolnośląskiego i zachodniej części województwa wielkopolskiego.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed bardzo silnymi porywami wiatru zostały wydane dla pozostałych obszarów województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego oraz dla obszarów województw warmińsko, mazurskiego, kujawsko pomorskiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego z zachodniej i centralnej części województwa mazowieckiego oraz dla południowej części województwa. podkarpackiego.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama