Przejdź do treści

Zbąszyń: Ogromny pożar zboża widoczny z kosmosu. Zarejestrowany przez astronautkę ESA. Spłonęło 60 ha zboża i 5 ha lasu.

Pożar wybuchł w Nowej Wsi Zbąskiej w okolicach Zbąszynia w Wielkopolsce w niedzielę wieczorem. Pochłonął 60 ha zboża na pniu oraz 5 ha lasu. Jeszcze nocą z niedzieli na poniedziałek trwało dogaszanie pożaru.

Reklama

Pożar widoczny z orbity

ESA (Europejska Agencja Kosmiczna) opublikowała na swoim FP zdjęcie przedstawiające chmurę dymu z pożaru w Nowej Wsi Zbąskiej. Zdjęcie wykonała astronautka Samantha Cristoforetti. Chmura dymu widoczna jest z orbity. Widać też jak kładzie cień na bardzo duży obszar.

Zbąszyń: Wybuch pożaru

Zgłoszenie o pożarze odebrano w niedzielę koło godziny 18. Z pożarem walczyło 28 zastępów straży pożarnej z powiatów nowotomyskiego, wolsztyńskiego oraz świebodzińskiego. Ogień objął swoim zasięgiem ponad 60 ha zboża na pniu oraz 5 ha lasu.

zbąszyń, zbąszyń,zboża,susza
Autorka zdjęcia: Beata Bok

Jak wynika z informacji służb, nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Reklama

Susza na zachodzie Polski

Mimo że w ostatni weekend przechodził nad Polską niż genueński, przynosząc bardzo duże sumy opadowe, to nie objął swoim zasięgiem zachodu Polski. W związku z tym w tamtych regionach jest nadal bardzo sucho. To powoduje duże zagrożenie pożarami.

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama