Przejdź do treści

Zmiany w pogodzie. Nadchodzą deszcze i burze.

Zmiany w pogodzie. Nadchodzą deszcze i burze. Już w najbliższy czwartek najprawdopodobniej nad nasz kraj nasunie się ośrodek niskiego ciśnienia, który spowoduje wystąpienie sporych opadów deszczu i burz, lecz prognozy nie są do końca pewne co do jego głębokości. Pewne jest jednak to, że w Polsce będą występowały opady deszczu oraz możliwe będą również burze konwekcyjne, które spowodują jeszcze większe sumy akumulacyjne opadów deszczu.

Zmiany w pogodzie. Nadchodzą deszcze i burze.

Południowy zachód Polski w deszczu i burzach

Reklama

Większość modeli jak na razie sugeruje nam jakoby niż, miałby przemieścić się bardziej zachodnią trasą, co by mogło spowodować największe opady deszczu na południowym zachodzie oraz częściowo również na południu i zachodzie kraju. Największa szansa na burze lub nawet większy układ wielokomórkowy będzie również na tych wyżej wymienionych obszarach. Nad Polską będzie zalegać również nieco cieplejsze i zasobniejsze w wilgoć powietrze, co może skutkować dodatkową szansą na rozwój burz.

Zmiany w pogodzie – Aktualizacje

W następnych godzinach postaramy się państwa poinformować, gdzie wystąpią najsilniejsze opady oraz, gdzie pojawi się szansa na burze. Jak na razie życzymy udanego, ciepłego i słonecznego tygodnia 😉

Reklama

Grafiki: wxcharst, modele ECMWF, GFS, ICON

Profil autora: Burze – komunikaty i ostrzeżenia | Facebook

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama