Przejdź do treści

Burze i opady deszczu na południu Polski w czwartek. Powstanie płytkiego niżu.

W czwartek pogoda załamie się na południu Polski za sprawą płytkiego niżu, który powstanie w północny zachodniej Polsce.

burze
Meteologix.com

Narodziny niżu

Reklama

Już w nocy nad Polską zacznie pogłębiać się zatoka niskiego ciśnienia. W czwartek nad Polską południowozachodnią powstanie płytki niż, który zintensyfikuje załamanie pogody. Pojawią się komórki konwekcyjne, burze, a następnie większa strefa opadów.

Burze i komórki konwekcyjne

Prognozy nie są do końca spójne. Jednak wnioskować z nich można szybkie powstanie komórek konwekcyjnych oraz pierwszych burz w godzinach południowych na południowym zachodzie Polski. Burz będzie przybywać. Będą miały tendencję do łączenia się w większy układ burzowy. Wiatr do 60-70 km/h. Możliwy grad.

Strefa opadów deszczu

Reklama

W godzinach popołudniowych rozbudowywać się będzie strefa opadów, a burze wbudowywać będą się w tę strefę. Będą dalej przemieszczać się na wschód Polski. Burze powinny zaniknąć wieczorem. Cześć modeli sugeruje zanik burz jeszcze zanim te dotrą do woj. lubelskiego i podkarpackiego. Inne sugerują tam burze. Jutro zobaczymy jak będzie.

Z pewnością jutro opublikujemy stosowne monity i ostrzeżenia.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama