Przejdź do treści

Burze i opady deszczu na zachodzie Polski w niedzielę 23.04.2023.

Burze i opady deszczu na zachodzie Polski w niedzielę 23.04.2023.

Reklama

W niedzielę przez Polskę Zachodnią będzie przemieszczał się front atmosferyczny, który przyniesie pogorszenie pogody, a w kolejnych godzinach opady deszczu oraz burze.

burze i opady, burze i opady,temperatur
Windy

Wędrówka frontu atmosferycznego.

Do Polski zbliża się front atmosferyczny chłodny, związane z niżem Tarek. Związana z nim strefa opadów deszczu, lokalnie intensywnych przemieszcza się w kierunku Polski. W godzinach porannych zaczyna padać na krańcach zachodnich. Z upływem kolejnej godzin strefa to będzie przemieszczać się na wschód i obejmować województwo zachodniopomorskie, lubuskie, dolnośląskie, a następnie część województwa wielkopolskiego.

Dokładne szczegóły, prognozy pogody w naszym filmie.

YouTube player

Burze w niedzielę.

Reklama

W niedzielę podczas wędrówki frontu atmosferycznego wzrosną szanse na pojawienie się burz w Polsce Zachodniej. Pojawią się lepsze warunki termodynamiczne oraz pojawi się energia potencjalna dostępna drogą konwekcyjną, dzięki którym burz może być więcej i mogą łączyć się w klastry oraz formacje liniowe.

Burze będą niosły silniejsze porywy wiatru, opady, intensywne deszczu oraz opady drobnego gradu. Pierwsze burze mogą powstawać już koło Południa, a zanikać będą w nocy.

burze i opady, burze i opady,temperatur

Spadek temperatury we wtorek.

W tym momencie przewidujemy wyparcie ciepłej masy powietrza przez zdecydowanie chłodniejszą, w najbliższy wtorek 25 kwietnia. Wtedy to przez Polskę przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny. Nastąpi dosyć silny spadek temperatury.

Reklama

Nocą z wtorku na środę na krańcach południowych i w górach temperatury ujemne od -2 do -4°C. W środę w najcieplejszym momencie temperatury wzrosną od 6 do 10°C. Ochłodzenie będzie się utrzymywało od 25 do 27 kwietnia. Od 28 kwietnia widzimy powolny wzrost temperatury. Jednak nie widać, aby do weekendu majowego temperatury wróciły do poziomu z 23 i 24 kwietnia.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama