Przejdź do treści

Burze w środę w Polsce. Aktualna sytuacja.

Burze w środę w Polsce. Aktualna sytuacja.

Kolejne niebezpieczne burze na południowym zachodzie Polski – 19.30

Reklama

W woj. dolnośląskim znajduje się niebezpieczna komórka burzowa kierująca się w stronę Iłowy. W woj. opolskim znajdują się dwie komórki burzowe kierujące się w stronę Brzegu i Strzelina. W woj. łódzkim sytuacja jest najbardziej poważna. Superkomóki burzowe są tam najsilniejsze. Jedna kieruje się na Ostrów Wielkopolski. A kolejna znajduje się w okolicach Ozorkowa.

Przynoszą one zjawisko downburst (bardzo silne porywy wiatru zstępującego), opady dużego gradu i nawalne opady deszczu.

Zniszczenia po burzy w okolicach Kluczborka – 18:30

Reklama

Po przejściu superkomóki burzowej w okolicach Kluczborka pojawiły się zniszczenia związane z jej aktywnością. Zniszczenia pochodzą ze zjawiska dowburst czyli wiatru prostoliniowego.

Szybka inicjacja groźnych burz – 17:00

Następuje szybka inicjacja groźnych burz szczególnie w woj. opolskim i śląskim. Bardzo niebezpieczna sytuacja jest na południe od Wielunia.

Strefa konwekcji oraz lokalnych burz – 08.20

Główna strefa burz już opuściła nasz kraj. Natomiast nadal obserwujemy na linii zbieżności strefę konwekcji, która generuje lokalnie wyładowania atmosferyczne oraz bardzo silne opady deszczu, szczególnie na północ od Koszalina. W najbliższym czasie strefa ta będzie przemieszczać się w kierunku północnym z odchyleniem na Wschód.

Intensyfikacja układu – środa 0:30

Reklama

Notujemy gwałtowną intensyfikację zjawisk burzowych pomiędzy Kołobrzegiem a Koszalinem. Możliwa bardzo niebezpieczna sytuacja burzowa. Notujemy też opady gradu, intensywne opady deszczu oraz bardzo silne porywy wiatru i wysoką aktywność elektryczną. Mieszkańcy Koszalina i Słupska oraz Darłowa. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Układ burzowy nad woj. zachodniopomorskim – wtorek 22:50

Burze po przejściu przez granicę polsko-niemiecką przemieszczają się w kierunku Koszalina, cały czas wzmacniając. Notujemy wzrost prędkości wiatru oraz trzeba coraz silniejsza opady deszczu, szczególnie na linii Stargard szczeciński Koszalin.

Aktywne burze zbliżają się do granic Polski. – wtorek 20:40

Do granic zachodnich Polski zbliżają się burze, które dają się we znaki w ostatnich godzinach nad Niemcami. Najbliżej granic są komórki burzowe znajdujące się na zachód od Kostrzyna nad Odrą. Niosą one ze sobą bardzo dużą liczbę wyładowań. Nawalne opady deszczu oraz silne porywy wiatru.

Reklama

W ciągu kilkunastu minut dotrą do Kostrzyna nad Odrą, Dębna, Myśliborza, następnie kierować się będą w kierunku Stargardu, Szczecina i Nowogardu.

Aktualna prognoza

YouTube player

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama