Przejdź do treści

Front chłodny. Formacja liniowa. Silny wiatr, opady i ochłodzenie.

Front chłodny. Formacja liniowa. Silny wiatr, opady i ochłodzenie.

Ciepły wieczór

Reklama

Środa w wielu miejscach Polski zaznaczyła się bardzo przyjemnymi temperaturami. Szczególnie w Polsce zachodniej i południowo zachodniej temperatury osiągały od 22°C do 24°C. Stało się to dlatego, ponieważ jesteśmy w ciepłym sektorze pomiędzy frontem atmosferycznym ciepłym oraz frontem atmosferycznym chłodnym, który zmierza do nas i będzie w nocy przemieszczał się przez Polskę.

Wędrówka frontu w nocy

Dosyć szybko przez Morze Bałtyckie w kierunku Polski północno zachodniej zbliża się liniowa formacja związana z frontem atmosferycznym chłodnym. Około godziny 22:00 bądź 23:00 formacja dotrze do wybrzeża i przyniesie opady deszczu. Na początku o charakterze bardzo silnym, następnie słabsze oraz silniejsze porywy wiatru.

Reklama

Do rana padać będzie już prawie w całej Polsce północnej, a więc w województwach zachodniopomorskim, pomorskim oraz warmińsko-mazurskim. Front atmosferyczny będzie dalej przemieszczał się w kierunku południowo wschodnim.

Ochłodzenie i silniejsze porywy wiatru.

W nocy przed frontem atmosferycznym będzie całkiem przyjemnie. Temperatury, szczególnie w Polsce południowo zachodniej będą osiągać od 16 do 18°C. No południu i południowym wschodzie Polski od 12 do 14°C, ale już za frontem atmosferycznym, czyli na w Polsce północnej temperatura będzie spadać i tam od 10°C do 14°C.

Prędkość wiatru w nocy będzie wzrastała, w szczególności w Polsce północnej oraz na wybrzeżu na Bałtyku (od 60 do 70 km/h), na Wybrzeżu od 50 km/h do 70 km/h oraz w Polsce północnej od 50 km/h do 60 km/h.

front chłodny, front chłodny
YouTube player

W czwartek dalsza wędrówka frontów do Polski południowej.

Reklama

W czwartek front atmosferyczny nadal będzie wędrował w kierunku Polski południowej, do południa rozciągać się będzie od województw lubuskiego oraz dolnośląskiego poprzez łódzkie aż do podlaskiego.

Przed frontem atmosferycznym dosyć ładna pogoda i w miarę ciepło. Natomiast za frontem atmosferycznym w Polsce Północnej rozpogodzenia i już chłodniej. Do wieczora strefa opadów związana z frontem atmosferycznym dotrze do Polski południowej z pominięciem jeszcze województwa, małopolskiego oraz województwa podkarpackiego.

front chłodny, front chłodny

Ochłodzenie.

Przed frontem atmosferycznym, czyli w Polsce Południowej temperatury nadal od 16°C do 18°C. Za frontem atmosferycznym, czyli w Polsce Północnej i centralnej temperatury od 12°C do 14°C.

Reklama

W czwartek wiatr nadal silny na wybrzeżu. Na Bałtyku od 70 km/h do 85 km/h w gminach przybrzeżnych od 60 Km/h do 70 km/h, natomiast na pozostałym obszarze od 40 km/h do 60 km/h (lokalnie).

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama