Przejdź do treści

Gwałtowne burze i tornada w Stanach Zjednoczonych.

Gwałtowne burze i tornada w Stanach Zjednoczonych. 3 ofiary.

Gwałtowne burze i tornada w Stanach Zjednoczonych., Gwałtowne burze i tornada w Stanach Zjednoczonych.
Reklama

14 marca 2024 roku Stany Zjednoczone doświadczyły serii potężnych tornad, które przyniosły znaczne zniszczenia w wielu stanach. Według National Weather Service, silne burze przyniosły nie tylko tornada, ale również obfite opady śniegu i grad. Szczególnie dotknięte zostały stany Indiana, Ohio i Kentucky.

Tornada w stanie Indiana

W Indianie tornado przeszło przez Winchester, powodując „wiele znaczących zniszczeń” według policji stanowej. W Ohio, w hrabstwie Logan, tornado uszkodziło wiele domów i pozostawiło tysiące ludzi bez prądu. W Kentucky również odnotowano uszkodzenia budynków i infrastruktury.

Układ burzowy w USA

Reklama

Tego dnia system burzowy uderzył w południowy wschód USA, wywołując podejrzane o tornada zjawiska atmosferyczne, które uszkodziły domy i pozbawiły prąd tysiące osób. W Winchester w Indianie zgłoszono uszkodzenia w centrum miasta oraz przerwy w dostawie prądu. Na podstawie danych radarowych i raportów od obserwatorów burz oraz lokalnych urzędników meteorolog Joseph Nield z National Weather Service w Indianapolis stwierdził, że to właśnie tam mogło dojść do największych zniszczeń.

W wyniku tych wydarzeń szkoły w dystrykcie Winchester zostały zamknięte w piątek, a liceum zostało otwarte jako miejsce awaryjne dla osób potrzebujących ciepła i suchego schronienia. W Selma w Indianie, małym miasteczku około 40 kilometrów na zachód od Winchester, oceniono, że „do 50%” budynków doznało uszkodzeń spowodowanych przez tornado i burze.

Na tę chwilę wiadomo o trzech ofiarach śmiertelnych.

Zapraszamy na kolejny odcinek naszego omówienia meteo

YouTube player

Nasz artykuł przeczytasz też w aplikacji
MONITOR BURZ na ANDROIDA IOS


Reklama

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama