Przejdź do treści

Intensywne opady śniegu w sobotę na zachodzie Polski. PROGNOZA POGODY

Intensywne opady śniegu w sobotę na zachodzie Polski. PROGNOZA POGODY

Reklama

Przedstawiamy prognozę pogody na sobotę. Strefa opadowa nadal przemieszczać się będzie na północny zachód Polski.

Intensywne opady śniegu w sobotę na zachodzie Polski. PROGNOZA POGODY

Intensywne opady śniegu – Sobota 21.01.2023

W sobotę w wielu miejscach obudziliśmy się w nowej rzeczywistości. Lokalnie spadło około 20 cm świeżego śniegu. Strefa lokalnie intensywnych opadów śniegu w sobotę przemieszczać się będzie dalej na zachód. Do południa lokalnie silne opady śniegu występować będą w woj. dolnośląskim, opolskim, wielkopolskim, łódzkim, kuj-pom, na zachodzie woj. mazowieckiego oraz w woj. warm.-maz. . Lokalnie spaść może do 15 bądź nawet 20 cm mokrego śniegu. Na drogach będą występowały bardzo trudne warunki.

Reklama

Do wieczora opady śniegu dotrą do Polski zachodniej. Woj. lubuskie, dolnośląskie i pomorskie. Jednak opady będą już mniejsze.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Opady marznącego deszczu

Za strefą opadów śniegu postępuje wzrost temperatury i opady mieszane oraz opady deszczu. W szczególności wystąpią po południu w woj. mazowieckim, łódzkim oraz podlaskim.

Wieczorem, gdy strefa będzie docierać do woj. zachodniopomorskiego, da o sobotę znać ciepło Morza Bałtyckiego. W woj. pomorskim oraz zachodniopomorskim opady śniegu przejdą w opady deszczu. Lokalnie marznące.

Reklama

Silny wiatr w sobotę

Niebezpieczna sytuacja na drogach

Opady deszczu, lokalnie marznące, opady mokrego śniegu i błoto pośniegowe. To oraz lokalny spadek temperatury poniżej zera będą powodowały lokalnie silną gołoledź. Oczywiście w całej strefie opadowej będą trudne warunki na drogach, ale najbardziej niebezpieczna sytuacja będzie w woj. mazowieckim, łódzkim oraz podlaskim.

YouTube player

Inne wiadomości

Reklama