Przejdź do treści

Konwekcja masowa w środę. Możliwe burze. Wieczorem mniej opadów. Komentarz synoptyka.

Konwekcja masowa w środę. Możliwe burze. Wieczorem mniej opadów. Komentarz synoptyka.

Konwekcja masowa w środę. Możliwe burze. Wieczorem mniej opadów. Komentarz synoptyka., Konwekcja masowa w środę. Możliwe burze. Wieczorem mniej opadów. Komentarz synoptyka.
Reklama

Południowa część kraju znajduje się w zasięgu klina wyżu związanego, z którego wyżem ośrodek ulokowany jest nad Alpami. Północna połowa kraju znajduje się w polu obniżonego ciśnienia związanego, z którego niżem ośrodek ulokowany jest nad Wyspami Brytyjskimi. Z południowego zachodu napływa chłodne powietrze polarno morskie o równowadze chwiejnej.

W ciągu najbliższej doby dominować będzie umiarkowane zachmurzenie, lokalnie wzrastające do dużego z opadami przelotnymi deszczu, a na Wybrzeżu możliwe są pojedyncze burze. W drugiej części nocy na wschodzie i północy wystąpią niskie chmury stratus.

Reklama

Wiatr powieje z kierunku południowo-zachodniego, o średniej prędkości do 15-25 km/h, lokalnie porywy do 50 km/h, a na Wybrzeżu do 70 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie do 8-10°C. Temperatura minimalna od 3-6°C.

W ciągu dnia nad obszarem Morza Bałtyckiego oraz zachodniej I północnej części kraju, w chłodnej masie powietrza pojawią się warunki do pojawienia się płytkiej konwekcji, która wyrażona będzie głównie poprzez formowanie się licznych rozproszonych komórek konwekcyjnych generujących opady deszczu, nad Bałtykiem i w powiatach północnych możliwe również opady krupy śnieżnej. Opadom mogą towarzyszyć pojedyncze wyładowania atmosferyczne.

Autor: Dawid Gackowski – Synoptyk UM

Aktualna prognoza


Radary burzowe – KLIKNIJ

Reklama

Inne wiadomości.

Reklama