Przejdź do treści

Mróz całodobowy w Polsce. Lokalnie do -10 stopni Celsjusza.

W niedzielę oraz poniedziałek nad Polską wędruje front atmosferyczny zokludowany, który przyniósł opady śniegu, śniegu z deszczem oraz deszczu. Na mapach sytuacji barycznej widać niż Marko, który zanurkuje przez Polskę nad Europę Południową między wtorkiem a środą. To spowoduje napływ bardzo chłodnych mas powietrza nad Polskę.

Mróz do -10 stopni Celsjusza.

Reklama

Mróz, który do tej pory utrzymywał się na północnym wschodzie i osiągał minus 2 do minus 3°C we wtorek w godzinach popołudniowych rozleje się nad Polskę północną, centralną, a następnie południową. W nocy z wtorku na środę na północnym wschodzie temperatury spadną do minus 8°C. Na pozostałym obszarze od minus 2 do minus 4°C.

Zimna środa

Środa będzie zimna prawie w całym kraju. Najzimniej będzie w Polsce północno wschodniej, centralnej oraz wschodniej. Tam temperatury w środku dnia spadną od minus 4 do minus 6°C. Na pozostałym obszarze od zera do minus 2°C. Delikatnie powyżej zera może być w Polsce północno zachodniej.

Mróz całodobowy w Polsce. Lokalnie do -10 stopni Celsjusza., Mróz całodobowy w Polsce. Lokalnie do -10 stopni Celsjusza.

W czwartek wzrost temperatur.

Reklama

W czwartek nad Polską przemieszczać się będzie ciepły front atmosferyczny, więc temperatury zaczną wzrastać powyżej zera, zaczynając od Polski północno zachodniej, następnie zachodniej. Strefa cieplejszej masy powietrza będzie kierować się w kierunku Polski wschodniej.

Nasz artykuł przeczytasz też w aplikacji
MONITOR BURZ na ANDROIDA IOS


Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama