Przejdź do treści

Pogoda na majówkę 2023. Prognoza pogody na długi weekend majowy. Jaka będzie majówka?

Opcji w tym roku weekend majowy jest wyjątkowo długi, ponieważ tak naprawdę zaczął się już 28 kwietnia, a dla wielu będzie trwał do 7 maja. My w tym artykule skupimy się na prognozie pogody od pierwszego do 3 maja.

Pogoda na majówkę 2023. Prognoza pogody na majówkę.

Jaka będzie pogoda na majówkę?

Reklama

Najładniejszymi najcieplejszym dniem będzie zdecydowanie 1 maja. Wtedy naprawdę warto wykorzystać ten czas. 2 maja nastąpi pogorszenie pogody, front atmosferyczny, deszcz i burze. 3 ochłodzenia.

Pogoda na poniedziałek 1.05

Poniedziałek w wielu miejscach kraju będzie słoneczny. Najwięcej słońca będzie w Polsce południowej, centralnej oraz północno wschodniej. Z upływem godzin zwiększy się ilość zachmurzenia w Polsce zachodniej i północno wschodniej. Od zachodu powoli będzie zmierzał do nas front atmosferyczny, który we wtorek popsuje pogodę nad Polską. Poniedziałek bez opadów.

YouTube player

W nocy z niedzieli na poniedziałek przymrozki

Reklama

Nocą z niedzieli na poniedziałek temperatura w wielu miejscach Polski spadnie dosyć mocno. Z racji wychłodzenia się gruntu spowodowanego bardzo małym zachmurzeniem przymrozki mogą wystąpić w wielu miejscach Polski, a szczególnie w Polsce północnej oraz w Polsce południowej.

Po bardzo chłodnej nocy temperatury szybko zaczną rosnąć, gdy pojawi się słońce i w poniedziałek najwyższe temperatury będą w Polsce zachodniej i południowej oraz centralnej, tam do 20 bądź 21°C, najchłodniej na południu oraz północnym wschodzie do. 14°C.

Wiatr przez cały dzień słaby lokalnie będzie wiał do umiarkowanego, maksymalnie do 45 km/h.

Pogoda na wtorek 02.05

Reklama

We wtorek pogoda w Polsce będzie psuł front atmosferyczny przemieszczający się z zachodu. Do południa strefa opadów dotrze do Polski centralnej. Opady lokalnie mogą być dosyć intensywnie, a na zbieżności przed frontem atmosferycznym oraz za frontem atmosferycznym Tworzyć się będą komórki konwekcyjne, oraz burze podczas przemieszczenia się burz występować będą silniejsze opady deszczu, oraz silniejsze porywy wiatru. Możliwy jest też grad. Jeśli chodzi o burze, wydamy oddzielną prognozę burzową.

Noc z poniedziałku na wtorek zdecydowanie cieplejsza. Przez Polskę będzie przemieszczał się ciepły sektor powietrza. W Polsce zachodniej oraz centralnej temperatury wyniosą około 13°C. Najzimniej na południu do -2°C. W dzień natomiast ciepłe powietrze będzie coraz bardziej wypychane na wschód i Polska będzie podzielona. Na zachodzie będzie napływała chłodniejsza masa powietrza i za frontem atmosferycznym temperatury będą osiągać około 16°C w miejscu, gdzie przebiega front atmosferyczny od 10 do 13°C, natomiast na wschód od frontu atmosferycznego nawet do 23°C.

Przed frontem atmosferycznym wiatr w porywach do 50 km/h. Podczas przechodzenia komórek burzowych wiatr w porywach do 60 bądź 70 km/h. No to.

Pogoda na majówkę – środa 3.05

Reklama

W środę front atmosferyczny niejako zostanie zablokowany w Polsce południowej i tam przez cały dzień będą występowały opady deszczu. Najwięcej najdłużej będzie padać w województwie małopolskim, w województwie podkarpackim oraz lubelskim. No pozostałym obszarze bez opadów będą pojawiać się przejaśnienia, szczególnie w województwie zachodniopomorskim.

Środa będzie dniem zdecydowanie chłodniejszym w południe temperatury od 4 °C na południu oraz na wybrzeżu do 13 °C w Polsce południowo wschodniej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości

Reklama