Przejdź do treści

Pogoda na środę i czwartek okiem Jarosława Turały. Niż Quintius

No i mamy całodobowy mróz. Poza pojedynczymi wyjątkami wszędzie na minusie. Muszę Wam powiedzieć, że na buzi i w nozdrzach wczoraj poczułem naprawdę arktyczne powietrze. Takie wyjątkowe i specyficzne. Od razu biorąc pod uwagę, że za oknem mam niewielką pokrywę śnieżną, wyobraziłem sobie Boże Narodzenie w takim klimacie. Wiem, że sporo osób o tym myśli, ale mamy prawie jeszcze miesiąc do tego okresu, więc prognozować naprawdę nie ma sensu. Przed nami dwa dni z przelotnymi opadami śniegu i rozpogodzeniami, przy oczywiście ujemnej temperaturze.

Zapraszamy na profil Autora: https://www.facebook.com/meteoexpert

Pogoda na środę i czwartek okiem Jarosława Turały. Niż Quintius, Pogoda na środę i czwartek okiem Jarosława Turały. Niż Quintius

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Reklama

Polska znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia niewielkiego klina wyżowego ośrodka znad Austrii. Tymczasem na północny zachodzie mamy niż baryczny (Niemcy) który powoli będzie przemieszczał się w naszym kierunku, stale się wypełniając (ciśnienie będzie rosło). Osiągnie on w drugiej części dnia Pomorze Zachodnie i przyniesie tam opady związane z systemem frontów atmosferycznych. Jutro dostaniemy się w obszar obniżonego ciśnienia pomiędzy dwoma niżami barycznymi. Będzie sporo chmur, ale także słońca.

Pogoda na środę

Zachmurzenie umiarkowane i duże szczególnie na wschodzie i północnym zachodzie. Początkowo również na południu. Opady śniegu początkowo na północnym zachodzie kraju. W ciągu dnia popadać może także w Lubuskim. Poza tym w ciągu dnia rozpogodzić się powinno na znacznym obszarze kraju. Temperatura poza krańcami zachodnimi, gdzie zakres szacowany jest na przedział 1 / – 1, wszędzie lekki minus od -2 do -3 / -4 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, przede wszystkim na zachodzie wiejący z południa. Ciśnienie 1002 – 1010 hPa.

Pogoda na czwartek

Reklama

Zachmurzenie umiarkowane i duże z przejaśnieniami nad większością regionów. Początkowo opady śniegu i deszczu ze śniegiem przede wszystkim na Nizinie Szczecińskiej oraz gdzieniegdzie na na Pomorzu oraz na Warmii i Mazurach. Reszta kraju w przejaśnieniach, ze sporą ilością słońca., szczególnie w Polsce zachodniej. W drugiej części dnia na południu kraju również niewykluczone opady śniegu i to chwilami intensywne. Temperatura poza północą i północnowschodnią częścią kraju, gdzie od -4 do -2, wszędzie od -1 do 1 stopnia. Wiatr słaby zachodni i południowozachodni. Ciśnienie 1005 – 1008 hPa.

Kolejne dni

Kolejne dni, to niewielkie zmiany w pogodzie, aż do nocy z piątku na sobotę, kiedy to prawdopodobnie od południowego zachodu kontynentu wejdzie szeroka strefa frontalna z opadami śniegu, które mogą być intensywne.

Autor: Jarosław Turała


Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Reklama

Inne wiadomości.

Reklama