Przejdź do treści

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz na 04.06.2022

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz

Sobota przyniesie powrót burzowej aury, głównie na południowym wschodzie kraju. Polska znajdzie się bowiem w zasięgu płytkiego, lecz dynamicznego niżu, przechodzącego przez Węgry, który rozciągać będzie nad Czechami i Słowacją pofalowany front atmosferyczny. Choć najsilniejsze burze pojawią się u naszych południowych sąsiadów, również w naszym kraju miejscami zagrzmi. Czekają nas na ogół słabe i umiarkowane zjawiska, w znacznej części Polski słabo zorganizowane i przeważnie wbudowane w większą strefę opadów.

Reklama

Całość prognozy: Prognoza burzowa na 4.06.2022 – Mapa burzowa – gdzie jest burza? | Sieć Obserwatorów Burz (obserwatorzy.info)

Prognoza burzowa, Prognoza burzowa

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Reklama

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama