Przejdź do treści

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz na 13.06.2022

Uwaga⚠️ Liczne burze, bardzo silny wiatr, grad i intensywne opady deszczu⚠️⚡

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz

Reklama

W poniedziałek Polska będzie podzielona przez linię pofalowanego frontu atmosferycznego, rozpościerającego się w linii od południowego zachodu po północny wschód kraju. W jego pasie pojawić się może płytki niż wtórny, którego obecność poprawi i tak już podwyższone warunki konwekcyjne. Pierwsze burze mogą pojawić się już w godzinach rannych, a ostatnie opuszczą nasz kraj dopiero w nocy.

Miejscami zjawiska mogą być gwałtowne, zwłaszcza w pasie centralnym, oraz na południu i wschodzie. Burze mogą powodować liczne zalania, szkody wiatrowe, czy opady gradu o znacznej średnicy. Będą też aktywne elektrycznie, oraz nie można wykluczyć powstania trąby powietrznej. Burze będą zarówno wyizolowane, jak i łączyć się w większe klastry i niewielkie układy. Możliwe jest powstanie jednej lub kilku linii szkwału na liniach zbieżności wiatru w obrębie niżu.

Reklama

Prognoza burzowa – Całość prognozy: https://obserwatorzy.info/prognoza-burzowa-na-13-06-2022-i-noc-z-13-14-06-2022/

Prognoza burzowa

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Reklama

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama