Przejdź do treści

Silny wiatr 24/25 i 25 grudnia. Na Wybrzeżu 100 km/h, w głębi lądu do 80 km/h. Możliwe struktury konwekcyjne

Silny wiatr 24/25 i 25 grudnia. Na Wybrzeżu 100 km/h, Silny wiatr 24/25 i 25 grudnia. Na Wybrzeżu 100 km/h,w głębi lądu do 80 km/h. Możliwe struktury konwekcyjne

W Wigilię przez Polskę przemieszcza się front atmosferyczny ciepły związany z niżem Abdul. Front atmosferyczny niesie ze sobą opady śniegu, śniegu z deszczem, a następnie opady deszczu oraz wzrost temperatury powyżej 10°C.

Reklama

Strefa frontu atmosferycznego bardzo będzie szybko przemieszczać się na Wschód i w nocy z 24 grudnia na 25 grudnia powinna opuszczać nasz kraj. Dziś jednak skupimy się przede wszystkim na porywach wiatru.

Noc z dwudziestego czwartego na 25 grudnia.

W pierwszej części nocy porywy wiatru będą przede wszystkim obejmowały Polskę zachodnią oraz Wybrzeże, ale do rana silnie zacznie wiać już w całej Polsce. Prognozujemy porywy wiatru na wybrzeżu do 90 km/h, w centrum do 60 bądź 70 km/h oraz na południu do 80 km/h. W wyższych partiach gór ponad 110 km/h. Co istotne, pamiętajmy, że podczas przechodzenia ewentualnych formacji konwekcyjnych porywy wiatru będą silniejsze.

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.

Reklama

Porywy wiatru pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia będą najsilniejsze przed godzinami południowymi. Według wyliczeń modeli numerycznych około godziny 10:00 wiać na wybrzeżu będzie ponad 100 km/h. w Polsce, Północno, Zachodniej, Centralnej oraz Południowej od 60 do 80 km/h, w górach powyżej 120 km/h.

Po południu główna strefa silnych porywów wiatru przemieści się nad Polskę wschodnią, szczególnie nad północny wschód oraz województwo lubelskie, mazowieckie i świętokrzyskie. Tam w ewentualnych komórkach konwekcyjnych porywy wiatru do 90 km/h. Do wieczora strefa silnych porywów wiatru zacznie opuszczać nasz kraj i obejmować będzie jeszcze jedynie województwa wschodnie.

Grafika: wxcharst i icmmeteo.pl

Video

YouTube player

Nasz artykuł przeczytasz też w aplikacji
MONITOR BURZ na ANDROIDA IOS


Reklama

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama