Przejdź do treści

Śnieg w przyszłym tygodniu – sprawdzamy czy widać go w prognozach.

Śnieg w przyszłym tygodniu – sprawdzamy czy widać go w prognozach.

Czy widać opady śniegu w najbliższym czasie?

Reklama

Według najnowszych wyliczeń modeli numerycznych możemy zauważyć prognozy opadów śniegu między dziewiętnastym a dwudziestym października. Dodać należy, że większość modeli numerycznych widzi wtedy słabe opady śniegu o charakterze konwekcyjnym.

Mimo tego możemy zauważyć już w mediach informacji o tym, że będzie bardzo dużo opadów koło dwudziestego października.

Reklama

To, co pewne jest w tym momencie to spadek temperatury już od poniedziałku. Temperatury z dnia na dzień będą coraz niższe prawie w całej Polsce.

śnieg, śnieg,w przyszłym tygodniu

Nieaktualne wyliczenia

Chodzi mianowicie o wyliczenia z ostatnich 2 dni, w których to model GFS pokazywał pojawienie się niżu o rodowodzie śródziemnomorskim bądź niżu genueńskiego, który docierając do Polski południowej i wschodniej w odpowiednich warunkach zaciągnąłby chłodne powietrze z północy. W efekcie pojawiłyby się opady deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu w prawie całej Polsce. Oczywiście te wyliczenia trwały tylko chwilę i po kolejnych już ten scenariusz został wykasowany. W tym momencie nie ma po nim śladu.

śnieg, śnieg,w przyszłym tygodniu

Opady śniegu w mediach

Opady śniegu są nośnym tematem w tym miesiącu, jeśli chodzi o różnego typu artykuły. Zdecydowanie zwiększają kliknięcia i powodują wzrost rozpoznawalności danego artykułu. Jednak często jest tak, że dany artykuł jest napisany w oparciu o wyrywkowe wyliczenie modelu numerycznego, które może nie być nie mieć pokrycia w kolejnych wyliczeniach. Tak też jest i tym razem.

Reklama

Dlatego do każdego takiego artykułu trzeba podchodzić z przymrużeniem oka i skupiać się na prognozach pogody na dzień, dwa bądź trzy dni do przodu.

YouTube player

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama