Przejdź do treści

Wyż Elisabeth nad Polską. W środę bardzo wysokie ciśnienie. Na wschodzie do 1048 hPa.

Wyż Elisabeth nad Polską. W środę bardzo wysokie ciśnienie. Na wschodzie do 1048 hPa.

Sytuacja baryczna w nadchodzącym tygodniu

Reklama

Nad Polską nadal dominuje rozległy i silny wyż Elisabeth. Dominacja jego zakończy się w czwartek, kiedy to zostanie zepchnięty na południe Europy , a nad Polskę wróci silny wiatr,

YouTube player

Wysokie ciśnienie do 1048 hPa

Już od poniedziałku notowaliśmy całkiem wysokie ciśnienie, ponieważ lokalnie wynosiło ono 1039 hektopaskali.

Reklama

Apogeum wysokiego ciśnienia będzie w środę. Ośrodek wyżu Elisabeth znajdzie się nad zachodnią Ukrainą. Tam ciśnienie wyniesie 1050 hPa. Nd wschodnią Polską niewiele mniej – 1048 hPa. Ciśnienie tak wysokie utrzyma się przez cały dzień, a następnie zacznie szybko spadać.

Wyż ten niespiesznie będzie oddalał się od Polski, dlatego tak wysokie ciśnienie utrzyma się do czwartku.

Silny ból głowy a wysokie ciśnienie.

Ból głowy i rozdrażnienie to główne objawy osób wrażliwych, które mogą być spowodowane wysokim ciśnieniem.

Zdecydowanie w tych dniach czujemy się gorzej, co wynika z faktu, że nasz organizm bardzo reaguje na ciśnienie atmosferyczne. Zwłaszcza osoby, które są potencjalnie pacjentami kardiologicznymi lub już leczą się kardiologicznie powinny bardzo uważać. Mierzyć ciśnienie i pamiętać, że samopoczucie to jedno, a złe wyniki przy takim pomiarze domowym to już powód, żeby podejść do lekarze – tłumaczy doktor Michał Matyjaszczyk, kierownik Zakładu Medycyny Rodzinnej Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. 
Reklama

Nawet gdy pogoda jest ładna, świeci słońce i jest rześkie powietrze, to ból głowy może nam towarzyszyć przez długi czas. Meteopaci najmocniej reagują na takie zmiany, ale też osoby zdrowe mogą doświadczać takiego bólu. Tak jest tym razem.

Czy kawa pomaga?

Odruchowo wiele osób tłumaczy taki stan niskim ciśnieniem i pije kawę, która powinna pomóc. Nie zawsze pomaga. Często, gdy jedna zawodzi, pijemy kolejną. Prawdą jest, że nadmiar kawy potęguje jeszcze ból głowy bo powoduje ona odwadnianie organizmu.

Co robić?

Może to trywialna odpowiedź, ale… przeczekać. Odpoczywać. Nie forsować się.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Reklama

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama