Przejdź do treści

Burze w piątek w wielu miejscach Polski. Aktualizacja

Burze w piątek w wielu miejscach Polski.

Reklama

Burze występują przede wszystkim w Polsce południowej, ale też pojedyncze komórki pojawiają się również w mazowieckim świętokrzyskim oraz na północy polski.

burze, burze,boże ciało

Stan na 17:30

Aktywność burzowa w Polsce północnej powoli zanika. Najtrudniejsza sytuacja występuję w woj. opolskim, śląskim, małopolskim oraz południowej części świętokrzyskiego. Tam aktywność elektryczna byłą i nadal jest największa. Burze tworzą mocno uwodnione klastry, które generują duże sumy opadowe nad danym obszarem.

YouTube player

Południe Polski.

Reklama

Największe zachmurzenie oraz opady występują w Polsce południowej. W szczególności w województwie opolskim śląskim małopolskim oraz podkarpackim mieszkanie opady deszczu mogą dość intensywne. Występuje także najwyższa ilość komórek burzowych. Aktywność burzowa największa jest w województwie opolskim, ale też burz przybywa w województwie dolnośląskim. Burzom towarzyszą lokalnie nawalne opady deszczu a burze bardzo wolno przemieszczają się, w związku z tym mogą prowadzić do podtopień i zalań.

Północ Polski.

Na północy Polski pojawiają się komórki konwekcyjne. Szczególnie na linii od Brześcia do Łodzi oraz od Olsztyna po Gorzów Wielkopolski. Tam też będzie przybywało komórek konwekcyjnych dających opady deszczu oraz kolejnych godzina burz.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama