Przejdź do treści

Burze we wtorek w Polsce. Aktualna sytuacja

Burze we wtorek w Polsce. Aktualna sytuacja

Lej kondensacyjny nad Bielsko-Białą [20:40]

Reklama

Nad miejscowością Bielsko-Biała podczas przemieszczania się super komórki burzowej został wygenerowany Lej kondensacyjny, który prawdopodobnie miał kontakt z ziemią. Można to wnioskować po zniszczeniach, jakie się pojawiły w okolicach obserwacji tego leja. Nie ma informacji o rannych.

Komórka burzowa, o której mowa siała też zniszczenie w kolejnych miejscowościach, przez które się przemieszczała, a więc między innymi Oświęcim i Tychy. Po godzinie 21:30 zaczęła zanikać i w okolicach nowego Targu zanikła.

Reklama

Kolejne burze notujemy w tym momencie w okolicach Sędziszowa, Miechowa, Częstochowy, Włoszczowej i wszystkie komórki konwekcyjne przemieszczają się w kierunku południowo wschodnim.

Wędrówka niebezpiecznych superkomórek [20:20]

Superkomórki burzowe, o których była mowa w poprzednich wpisach, nadal mają się dobrze i przemieszczają się na południowy wschód Polski. Niosą ze sobą nawalne opady deszczu, gwałtowne porywy wiatru i opady dużego gradu lokalnie do 5 cm. Na drodze tych super komórek mamy między innymi Rabkę Zdrój, Tychy, Żory.

Burze pojawiają się też w Polsce centralnej, jednak tam są zdecydowanie słabsze.

Niebezpieczna superkomórka w woj. dolnośląskim [17:40]

Reklama

Najbardziej niebezpieczna sytuacja panuje nad południe od Wrocławia. Przemieszcza tam się dobrze rozbudowana superkomórka burzowa, która generuje bardzo silne, wręcz nawalne opady deszczu, opady gradu oraz silny wiatr na swoim czele. Z raportu wynika, że ma bardzo dobrze rozbudowaną chmurę szefową. Przemieszcza się ona w kierunku południowo-wschodnim. W niedługim czasie powinna osiągnąć Opole, a następnie Dalej na wschód z odchyleniem na południe.

Na południe od Gliwic piętrzą się komórki konwekcyjne, które również mogą w niedługim czasie stać się burzami.

Burza również utworzyła się na północ od Leszna i zmierza w kierunku wschodnim, z odchyleniem na południe. Tam w tym momencie nie ma większego zagrożenia, jednak tej komórki burzowej również nie wolno lekceważyć.

Burze we wtorek w Polsce. Aktualna sytuacja, Burze we wtorek w Polsce. Aktualna sytuacja

Rozwój pierwszych burz w woj. dolnośląskim [15:00]

Reklama

Po całkiem spokojnym dniu w godzinach popołudniowych tworzą się komórki burzowe na południowozachodnich krańcach woj. dolnośląskiego. Charakteryzuje je duża aktywność elektryczna oraz nawalne opady deszczu. W najbliższym czasie burz zacznie szybko przybywać.

Aktualna prognoza

YouTube player

Radary burzowe – KLIKNIJ

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama