Przejdź do treści

Czy wrócą do nas wichury w najbliższym czasie? Sprawdzamy.

Czy wrócą do nas wichury w najbliższym czasie? Sprawdzamy.

Silny wiatr w lutym.

Reklama

Choć w tym sezonie zimowym nie mieliśmy tak dużo silnych wichur, jak w sezonie 21/22 to luty był bardziej dynamicznym miesiącem stojącym pod znakiem silnej cyrkulacji zachodniej. Do tej pory marzec okazał się spokojnym miesiącem. Co prawda pojawiały się silniejsze epizody wiatrowe, jednak nie przynosiły większych szkód. Sprawdźmy jak będzie wyglądała sytuacja do końca miesiąca.

czy wrócą do nas wichury, czy wrócą do nas wichury,silny wiatr

Czy wrócą do nas wichury do końca marca?

W modelach numerycznych widać dwa możliwe epizody silniejszego wiatru. Pierwszy z nich 24 marca, kiedy to od zachodu wkroczy strefa silniejszych porywów wiatru związana z niżem przemieszczającym się nad Skandynawią. Wiatr w strefie najsilniejszych porywów osiągać ma prędkość do 70 km/h.

Reklama

Kolejny, silniejszy epizod wiatrowy wyliczany jest na 26 i 27 marca. Wtedy prognozowany jest wpływ na pogodę głębokiego ośrodka niskiego ciśnienia. Ośrodek ten spowoduje porywy wiatru w Polsce o sile do 85 km/h.

YouTube player

Daleki termin

Na tę chwilę prognozowanie tak odległych terminów nie jest pewne. Mowa szczególnie o 26 i 27 marca. Dlatego ten przegląd modeli traktować należy bardzo luźno. Z pewnością będziemy przyglądać się wyliczeniom numerycznym

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama