Przejdź do treści

Dynamiczny początek nowego tygodnia z silniejszymi porywami wiatru, opadami śniegu i burzami.

Dynamiczny początek nowego tygodnia z silniejszymi porywami wiatru, Dynamiczny początek nowego tygodnia z silniejszymi porywami wiatru,opadami śniegu i burzami.

Głęboki niż

Już jutro nasz kraj znajdzie się pod wpływem ośrodka niskiego ciśnienia nad Bałtykiem, którego głębokość wyniesie około 978 hpa, więc dość sporo jak na nasze szerokości geograficzne i przyniesie on zmianę w pogodzie nad naszym krajem. Pierwsze to występowanie silniejszych porywów wiatru do 60-75 km/h w zachodniej oraz północno-zachodniej części Polski, na wybrzeżu możliwe porywy wiatru do 80-90 km/h. Najsilniejszych porywów wiatru spodziewamy się w przedziale godzinowym 08:00-18:00, poza tym wiatr powinien być już raczej słabszy.

Reklama

Niż przyniesie również opady śniegu związane z konwekcją, które będa najbardziej obfite na Pomorzu oraz na Warmii i Mazurach i to właśnie tam może spaść najwięcej śniegu, ale spodziewamy się również pasm konwekcyjnych i podczas przechodzenia takich stref może również silniej powiać. Możliwe, więc będą burze śnieżne w całym kraju, ale ich największe prawdopodobieństwo występowania jest na północy oraz północnym-zachodzie kraju i częściowo w centrum i to tam można spodziewać się wyładowań atmosferycznych z prawdopodobieństwem ponizej 20%

Grafika: wxcharst i icmmeteo.pl

Video

YouTube player

Nasz artykuł przeczytasz też w aplikacji
MONITOR BURZ na ANDROIDA IOS


Reklama

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama