Przejdź do treści

Silny mróz na północnym wschodzie w nocy z wtorku na środę. Lokalnie do -18C.

Silny mróz na północnym wschodzie w nocy z wtorku na środę. Lokalnie do -18C., Silny mróz na północnym wschodzie w nocy z wtorku na środę. Lokalnie do -18C.

Głęboki niż

We wtorek powoli oddala się od Polski niż, który w poniedziałek przyniósł bardzo silne załamanie pogody, bardzo silne porywy wiatru oraz zawieje i zamiecie śnieżne, które sparaliżowały bardzo dużo dróg w Polsce.

Reklama

W nocy z poniedziałku na wtorek w wielu miejscach polski warunki na drodze były bardzo trudne. Sami boleśnie się przekonaliśmy, że jazda 13 km do Łomży przedłużyła się do 90 minut. Z racji bardzo dużych korków na ulicach wjazdowych do miasta.

Poprawa pogody

We wtorek nastąpi stopniowa poprawa pogody, szczególnie w Polsce północnej i centralnej. Można odczuć zdecydowanie więcej słońca, natomiast opady śniegu nadal będą występować na krańcach północno wschodnich oraz na południowym zachodzie i zachodzie Polski. Jednak to, czemu się tutaj przyjrzymy, to mróz, który w nocy będzie trzymał w Polsce, Północno Wschodniej.

Bardzo silny mróz na północnym wschodzie.

Reklama

We wtorek po południu na północnym wschodzie temperatury zaczną coraz szybciej spadać. Do godziny 21:00 w województwie warmińsko mazurskim, podlaskim, lubelskim oraz na wschodzie województwa mazowieckiego temperatury spadną już poniżej minus 13°C. W nocy na krańcach północno wschodnich temperatury mogą spaść do minus 18 bądź nawet minus 20°C. Jednak ta strefa bardzo niskich temperatur szybko opuści nasz kraj.

I do rana nie będzie już po niej śladu.

Grafika: wxcharst i icmmeteo.pl

Video

YouTube player

Nasz artykuł przeczytasz też w aplikacji
MONITOR BURZ na ANDROIDA IOS

Reklama

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama