Przejdź do treści

Intensywne opady śniegu nad Polską południowowschodnią w czwartek. Prognoza pogody.

Intensywne opady śniegu nad Polską południowowschodnią w czwartek. Prognoza pogody.

Reklama

Trwa wędrówka niżów atmosferycznych znad basenu Morza Śródziemnego. Kolejny z tych niżów przyniesie strefę lokalnie intensywnych opadów śniegu nad południowo wschodnią polską w czwartek.

Intensywne opady śniegu nad Polską południowowschodnią w czwartek. Prognoza pogody.

Intensywne opady śniegu nad Polską w czwartek. Prognoza pogody.

Sytuacja baryczna nad Europą uległa przebudowie. Zmiany spowodowały tworzenie się i wędrówkę niżów znad Morza Śródziemnego w kierunku północnowschodnim. Niże te docierają między innymi do Polski, przynosząc opady śniegu lub deszczu (w zależności od ułożenia frontów). Niże przemieszczające się znad Morza Śródziemnego są zasobne w wilgoć, więc w momencie przechodzenie nad danym terenem mogą wystąpić obfite opady śniegu bądź silne opady deszczu.

WAŻNE

Reklama

Modele numeryczne już się ustabilizowały więc wydajemy prognozę pogody na czwartek. Skupimy się na strefach opadowych.

Przejście niżu w czwartek 19.01.2023

Strefa opadowa związana z niżem atmosferycznym widoczna w wyliczeniach modeli numerycznych dotrze nad Polskę w nocą ze środy na czwartek i przemieszczać się będzie przez południowy wschód Polski w kierunku północnowschodnim.

Wkraczać będzie od woj. podkaprackiego oraz małopolskiego nocą ze środy na czwartek. Wczoraj tej strefy będą występowały najpierw opady deszczu opady mieszane następnie opady śniegu największa szansa na deszcz w województwie podkarpackim natomiast największe szanse na śnieg w województwie małopolskim.

Stabilizacja strefy opadowej

Reklama

W czwartek do godzin południowych strefa opadów osiągnie województwo małopolskie, południe województwa świętokrzyskiego, województwo podkarpackie, województwo lubelskie i południe województwa podlaskiego.

W większości tych terenów przewidujemy opady lepkiego mokrego i gęstego śniegu, ale będą występowały też opady mieszane a na krańcach południowo wschodnich województwa podkarpackiego opady deszczu.

Wieczorem w czwartek strefa opadów lepkiego śniegu przesunięcie nad województwo lubelskie, a następnie do poranka piątkowego opuści nasz kraj.

Gdzie śniegu spadnie najwięcej?

Reklama

Najwięcej śniegu spadnie w województwach małopolskim podkarpackim i lubelskim.

intensywne opady sniegu, intensywne opady sniegu,prognoza

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości

Reklama