Przejdź do treści

Nadchodzi ochłodzenie. Możliwe przymrozki. Chłodny początek meteorologicznej jesieni.

Nadchodzi ochłodzenie. Możliwe przymrozki. Chłodny początek meteorologicznej jesieni.

Prognozowane ochłodzenie odczujemy jeszcze przed rozpoczęciem meteorologicznej jesieni, która to rozpoczyna się 1 września. Najmocniej da się ono we znaki na wschodzie, a to za sprawą możliwych przygruntowych przymrozków.

Link do strony autora: https://www.facebook.com/Polska24nadobe

Prognozowane maksymalne temperatury dobowe – ile wyniosą?

Ochłodzenie da się poczuć już 31 sierpnia. Wtedy to termometry w kraju nie przekroczą 25 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie 2 września – w tym bowiem dniu temperatura maksymalna w kraju ma wynieść do ok. 21 stopni Celsjusza.

Przymrozki – gdzie mogą się pojawić?

Wrzesień to czas, kiedy mogą pojawić się pierwsze przymrozki. Tak będzie i w przypadku tegorocznego września. Za sprawą oddziaływania wyżu, który miałby ulokować się nad Rosją, a także napływu chłodnej masy powietrza polarnego morskiego, największe szanse na przymrozki będą na północnym wschodzie w dniach od pierwszego do trzeciego września. Temperatura minimalna w tych dniach miałaby spaść nawet do 3-5 stopni Celsjusza.

Po chwilowym chłodzie ponowne ocieplenie

Po chłodnym, a nad ranem lokalnie wręcz zimnym początku września należy się spodziewać ponownego ocieplenia. Nie będą to raczej upały, choć lokalnych trzydziestek całkowicie wykluczyć nie można. Temperatura oscylować będzie w przedziale 20-25 stopni Celsjusza.

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.