Przejdź do treści

Niż Bibi. Silny wiatr w środę i przyszły poniedziałek? Analizujemy wyliczenia.

Ostatnie dni dały się nam bardzo mocno we znaki. Pojawiło się dużo informacji o niżu Bibi, silnym wietrze w środę oraz kolejnej wichurze w przyszły poniedziałek. Sprawdźmy.

Reklama

Niż Bibi

W niektórych artykułach można było się natknąć na informację o kolejnym niebezpiecznym niżu Bibi. Dementujemy te informacje.

Niż Bibi (piękna nazwa!) będzie powoli przemieszczać się nad Islandię i tam meandrować. System frontów będzie okludował. Ten niż nie będzie nam zagrażał.

Silny wiatr w środę

W nocy z wtorku na środę przewidujemy utworzenie się płytkiego niżu na zatoce niskiego ciśnienia. Niż ten utworzyć się ma nad Bałtykiem. Zwiększy się gradient ciśnienia i wzrośnie prędkość wiatru. Jednak będzie trwać to krótko. A najsilniejsze porywy wystąpią na północnym zachodzie Polski i wyniosą do 85 km/h (na Wybrzeżu do 95 km/h).

Reklama

Wichura w poniedziałek 28.02.2022

I znów gdzieś w mediach słyszeliśmy o przewidywanej wichurze, która ma nadejść w najbliższy poniedziałek. Modele przewidują powstanie nad środkową Europą bardzo silnego wyżu. Z powodu osiadania powietrza wiatr ucichnie. Temperatury w nocy zaczną spadać poniżej zera, pojawi się smog, i bezchmurne niebo.

Jednak my żadnej wichury nie widzimy.

niż bibi, niż bibi,silny wiatr,wichura
WXCHARTS

Reklama