Przejdź do treści

Ochłodzenie w Polsce w najbliższych dniach. Sprawdzamy, jakie będą temperatury.

Ochłodzenie w Polsce w najbliższych dniach. Sprawdzamy, jakie będą temperatury.

Ochłodzenie w Polsce w najbliższych dniach. Sprawdzamy, jakie będą temperatury.

Ochłodzenie w Polsce.

Reklama

Ostatnie dni, a nawet tygodnie przyzwyczaiły nas do dość wysokiej, jak na zimę temperatury. Przede wszystkim stykaliśmy się z cyrkulacją zachodnią, która pchała do nas cieplejsze powietrze znad Atlantyku, przez co w wielu miejscach kraju mróz był albo słaby, albo nie było go w ogóle. Płaciliśmy jednak za to cenę w postaci silnego wiatru.

Jednak idą zmiany. Cyrkulacja zachodnia osłabnie.

YouTube player

Sytuacja baryczna

Reklama

W środę nad Polską dominował wyż, jednak ta sytuacja będzie zmieniać się w kolejnych dniach. I już w czwartek do Polski dostała się zatoka niskiego ciśnienia. W piątek oraz w sobotę przez Polskę będzie przemieszczał się system frontów atmosferycznych związany z niżem, który będzie nurkował w sobotę również nad Polską i ten niż przyniesie zdecydowane ochłodzenie na terenie całej Polski.

Pojawią się też opady najpierw deszczu potem deszczu ze śniegiem i na koniec śniegu. Ale w tym artykule skupimy się przede wszystkim na temperaturach.

Ocieplenie w piątek.

W piątek nad Polską nastąpi chwilowe ocieplenie związane z ciepłym frontem atmosferycznym, który będzie przemieszczał się od zachodu poprzez centrum po wschód Polski. Temperatury w całym kraju powyżej 0°C, a najcieplej na południu do 8°C.

Ochłodzenie od soboty.

Reklama

Od soboty postępować niestety będzie ochłodzenie na terenie całego kraju. Co będzie widać posoborowa nocy z soboty na niedzielę, kiedy to temperatury w większości Polski spadną poniżej zera. Co prawda nie będzie to duży mróz, ale już od -2 do -4°C najcieplej na wybrzeżu tam 2 °C.

Dni powyżej zera noce poniżej zera.

I od niedzieli sytuacja temperaturowa się ustabilizuje. W skrócie można powiedzieć, że w dzień temperatura będzie w większości Polski powyżej zera, a w nocy poniżej zera. A rozwijając dokładniej: zaczynając już od niedzieli… w dzień słupki rtęci podskoczą w wielu miejscach Polski do jednego bądź 2°C, ale już po południu temperatura zacznie spadać poniżej zera. W wielu miejscach Polski -2 do – 3°C, a najzimniej będzie na północnym wschodzie do -6°C oraz w górach do -8°C.

Taka swoista walka temperatur dodatnich z ujemnymi będzie toczyła się nad terenem Polski do końca lutego.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Reklama

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama