Przejdź do treści

Ochłodzenie we wtorek. Powrót cyrkulacji zachodniej.

Ochłodzenie we wtorek. Powrót cyrkulacji zachodniej.

Reklama

W ostatnich dniach przyzwyczailiśmy się do całkiem przyjemnych temperatur. W wielu miejscach przekraczały one 14 bądź 15°C. Świadczył to o wiośnie, która już trwa. Jednak jak to w kwietniu bywa: kwiecień plecień, bo przeplata… trochę zimy trochę lata. Tak będzie też tym razem, ponieważ zbliża się ochłodzenie.

Ochłodzenie we wtorek. Powrót cyrkulacji zachodniej.

Powrót cyrkulacji zachodniej

W ostatnich dniach nad Polską dominowała cyrkulacja wschodnia. Ze wschodu docierało całkiem ciepłe powietrze. Szczególnie o tym przekonały się województwa północno wschodnie. Ale też reszta kraju. Nadchodzą jednak zmiany, które pojawią się już w najbliższą niedzielę. Wtedy to wróci do nas cyrkulacja zachodnia, a początkiem tego będzie front atmosferyczny, które będzie wkraczał od zachodu polski i przyniesie zdecydowane ochłodzenie.

YouTube player

Spadek temperatury we wtorek.

Reklama

W tym momencie przewidujemy wyparcie ciepłej masy powietrza przez zdecydowanie chłodniejszą, w najbliższy wtorek 25 kwietnia. Wtedy to przez Polskę przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny. Nastąpi dosyć silny spadek temperatury.

Nocą z wtorku na środę na krańcach południowych i w górach temperatury ujemne od -2 do -4°C. W środę w najcieplejszym momencie temperatury wzrosną od 6 do 8°C, jednak ta sytuacja nie będzie trwała długo i już w kolejnych dniach temperatury powoli będą wzrastały.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama