Przejdź do treści

Ocieplenie w środę i czwartek. Do 12 stopni Celsjusza za zachodzie Polski.

Zima opuściła nas jakiś czas temu, przenosząc się na Bałkany. Aktualny tydzień będzie ten trend utrzymywał. Temperatury w środę i w czwartek poszybują nawet do 12 stopni Celsjusza na południowym zachodzie Polski.

Ocieplenie w nadchodzącym tygodniu.

Reklama

Wyliczenia modeli numerycznych sugerowały w nadchodzącym tygodniu temperatury dodatnie w dzień i w nocy. Niewielki mróz miał pojawiać się nocą w górach i na krańcach wschodnich. W poniedziałek i wtorek temperatury wzrastały do 4-5 stopni Celsjusza na zachodzie Polski oraz 2-3 stopni Celsjusza na wschodzie.

Temperatura i pogoda w środę. Do 10 stopni Celsjusza na zachodzie.

W środę dzięki napływowi cieplejszych mas powietrza od zachodu Polski zrobi się zdecydowanie cieplej. W południe temperatury na południowym zachodzie mogą osiągnąć 9-10 stopni Celsjusza. Na zachodzie i w centrum Polski 7-9 stopni Celsjusza. Najchłodniej na wschodzie i północnym wschodzie 4-6 stopni Celsjusza.

Reklama

Nocą ze środy na czwartek delikatne ochłodzeni o 2 do 3 stopni Celsjusza. Mróz jedynie w górach. Do -3 stopni Celsjusza.

Niestety nie nacieszymy się słońcem. Ponieważ w większości Polski na niebie zalegać będą chmury związane z frontem ciepłym, a następnie frontem chłodnym. Szczególnie w północnej Polsce opady.

Temperatura i pogoda w środę. Do 12 stopni Celsjusza na zachodzie.

W czwartek szykuje nam się najcieplejszy dzień w tym tygodniu. W południe temperatury na południowym zachodzie poszybują lokalnie do 12 stopni Celsjusza. Na zachodzie i w centrum Polski 7-9 stopni Celsjusza. Najchłodniej na wschodzie i północnym wschodzie 4-6 stopni Celsjusza.

Reklama

Niestety znów nie nacieszymy się słońcem. Ponieważ w większości Polski na niebie zalegać będą chmury związane z kolejnymi frontami przemieszczającymi się nad Polską. Znów szczególnie w północnej Polsce opady.

Mapy: WXCHARTS, Modele numeryczne – Model ICON EU – Mapy – Pogoda i Klimat (meteomodel.pl)

Inne wiadomości.

Reklama