Przejdź do treści

Ogromna różnica temperatur nad Polską w nocy z piątku na sobotę.

Ogromna różnica temperatur nad Polską

Ogromna różnica temperatur nad Polską w nocy z piątku na sobotę., Ogromna różnica temperatur nad Polską w nocy z piątku na sobotę.

Ciepła noc na południu Polski, zimna na północy

Reklama

Noc z piątku na sobotę jest bardzo ciepła na południu Polski. 22,8 stopnia Celsjusza notujemy w tym momencie w Bielsku-Białej. Niewiele chłodniej jest również na krańcach południowych województwa małopolskiego oraz województwie podkarpackim.

Im dalej na północ tym temperatury chłodniejsze od 10°C do 12°C – w pasie od województwa dolnośląskiego po województwo lubelskie. Najzimniej na północy Polski województwa, warmińsko-mazurskie oraz podlaskie. Najchłodniejszym miejscem jest Elbląg z temperaturą 2,2°C.

Reklama

Na krańcach południowych możemy z pewnością powiedzieć, że mamy do czynienia z tak zwaną nocą tropikalną. Noce tropikalne występują przede wszystkim miesiącach letnich, ale rzadko zdarzają się również w październiku.

Spektakularna różnica temperatur

A zatem obserwujemy różnicę temperatur między Elblągiem a Bielsko-Białą, sięgającą 21°C. Jest to naprawdę bardzo duża różnica, biorąc pod uwagę odległość między tymi 2 miastami.


Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama